Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meclis'in Bu Haftaki Gündemi KHK'lar

 > 
14PAYLAŞIM

Yeni yasama yılına başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ilk haftasında yoğun bir gündem bekliyor. TBMM, 26. dönem ikinci yasama yılının ilk haftasında OHAL döneminde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'leri ele alacak.

TBMM, 26. Dönem İkinci Yasama Yılına, denetimle başlayacak. TBMM Genel Kurulu, 4 Ekim Salı günü gündemdeki sözlü soruları ele alacak.

Bu haftanın önemli gündem maddelerinden birini de Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na üye seçimi oluşturacak. Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile 9 üyeden oluşacak olan Kurul'un 5 üyesi Meclis tarafından belirlenecek.

KHK'lar görüşülecek

Meclis, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'leri görüşecek. 

Genel Kurul'da, bu hafta Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında alınan tedbirlere ilişkin KHK, "Temel kanun" olarak ele alınacak.

Meclis Araştırma Komisyonu da çalışmalarına başlayacak

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kurulan Meclis Araştırma Komisyonu da çalışmalarına başlayacak. Üyeleri belirlenen Komisyon, yapacağı ilk toplantıda Başkan, Başkanvekili, Sözcü ve Katip üye seçiminden sonra yol haritasını belirleyecek.

Siyasi partilerin grup toplantıları 4 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir