Görüş Bildir

MEB-EKYS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Yarın Yapılacak

Haberler
> MEB-EKYS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Yarın Yapılacak

2021 EKYS sınavı yarın ÖSYM tarafından 50 ilde ve 52 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlara yönetici seçme sınavı olan MEB-EKYS sınavı için geçtiğimiz günlerde sınav yerleri ve sınav giriş belgeleri erişime açılmıştı. Peki, EKYS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte MEB EKYS sınavı ile ilgili son gelişmeler…

MEB-EKYS Sınav Ne Zaman, Saat Kaçta?

MEB-EKYS Sınav Ne Zaman, Saat Kaçta?

2021-MEB-EKYS, yarın saat 10.15'te başlayacak, ancak adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 soru sorulacak ve soruları cevaplamaları için 150 dakika süre verilecek.

ÖSYM MEB-EKYS SINAV GİRİŞ BELGESİ

Sınavda Koronavirüs Önlemleri Alınacak

Sınavda Koronavirüs Önlemleri Alınacak

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı sınav tedbirleri alacak. Bu kapsamda, sınav binalarının detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.

Kovid-19 önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.

İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maske ve/veya siperlikleri ile de gelebilecek.

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici kimlik belgesi vermek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri de ÖSYM'nin internet sitesinden duyuruldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?