Mazhar Alanson'un Türkiye'deki En Büyük Sanatçılardan Biri Olduğunun 13 Kanıtı

-

Türkçe Müziğin yapı taşları denince hiç şüphesiz akla gelecek ilk gruplardan biri MFÖ ve ardından Mazhar Alanson! Mazhar Alanson sanat yaşamı boyunca türlü işlere ve projelere imza atmasıyla; o işlerin herkesin gönlünü fethetmesiyle ülkemizin en başarılı ve sevilen sanatçılarından biri haline geldi.

İşte, Mazhar Alanson'un Türkiye'deki en büyük sanatçılardan biri olduğunun 13 kanıtı!

1. Mazhar Alanson karizmatik sesiyle yıllarca herkesi derinden etkiledi. Hatta tabiri caizse büyüledi! Ve büyülemeye devam ediyor.

Onun sesinden dinlediğimiz şarkılar hangimizi farklı diyarlara götürüp bambaşka şeyler hissettirmedi ki! Kimi zaman çok hüzünlendik onun sesiyle, kimi zamansa coştukça coştuk.

2. Kaç yaşına gelirse gelsin duygusuyla, hareketleriyle ve enerjisiyle canlı sahne performanslarında her zaman ve hâlâ efsunlu anlar yaşatması...

3. Güllerin İçinden, Sarı Laleler, Yandım ve çok daha fazlası! Mazhar Alanson kendi cümlelerinden dökülen şarkı yazarlığıyla da nesiller boyunca anlamlarını kaybetmeyecek şarkılar yazdı.

4. Bu eşsiz şarkı sözlerinin altındaysa Mazhar Alanson'un derin şiirsel yeteneği yatıyor. Yani kendisine aynı zamanda bir şair demek de gayet mümkün!

5. Mazhar Alanson'u MFÖ'süz düşünmek olmaz elbette. Mazhar, Fuat ve Özkan'ın MFÖ'yle yakaladığı başarı Türkiye'ye böyle bir grubun bir daha gelmeyeceğini ve bu adamların ne kadar ender olduklarının da bir kanıtıydı.

6. Tüm diğer özelliklerinin yanında Mazhar Alanson özgün bir sanatçı! Kendine has tarzı, kıyafetleri ve duruşuyla başka kimselere benzemeyen, kimseler gibi olmayan biri olması.

7. Müzisyenlik kariyerinin yanı sıra beyazperde de olan başarısı Mazhar Alanson'u eşsiz kılan etmenlerden biri. Sırf oynuyor diye izlenen ne çok film oldu bugüne kadar...

8. Tüm bu filmlerden en sevileni ve en unutulmazı şüphesiz Cem Yılmaz'la beraber oynadığı Her Şey Çok Güzel Olacak! Bu filmle Mazhar Alanson en unutulmaz karakterlerden birini hayata geçirmiş oldu.

+Sahtekarsın sen sahtekar! Seni sildim defterden.
-Niye baba?
+Sildim. Canım istedi sildim, defter benim değil mi?

9. Her Şey Çok Güzel Olacak'taki başarısı oynadığı karakterle bitmedi elbet. Bir de, bugün hâlâ akıllarda olan Mazhar Alanson'un yaptığı film müzikleri var.

🎵 İnsan olmak yetmez yetmiyor zaten, süpermen süpermen olmak lazım bazen, nasıl da yeniden aşık oldum ben, bu sevda bambaşka avare eden, ne bileyim ben 🎵

10. Sinemadaki başarısının yanında oynadığı televizyon dizilerindeki başarısı var bir de!

trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

11. Sinema ve TV dizilerinden önce tiyatro ve opera oyuncusuydu Mazhar Alanson! Sanat hayatı boyunca birçok oyunda rol aldı ve bunlardan biri Ferhan Şensoy'un "Şahları da Vururlar" adlı müzikaliydi. On parmakta on marifet yani! 😉

12. Tüm o huysuz duruşunun yanında Mazhar Alanson'un aslen oldukça espritüel ve mizahi bir kişiliğe sahip olması da kendisinin çokça sevilmesinin sebeplerinden biri kuşkusuz.

13. Bugün 67 yaşında olan Mazhar Alanson ülkemizde yetişen en yetenekli, en ilham verici ve en özgün sanatçılardan biri. Bugüne kadar yaptığı şarkılar ve filmlerle çoktan unutulmazlar listesini adını yazdırdığı besbelli. ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bapsi

Benim ne işim var ulan Bodrumda...

ayna-efendi

cem yılmaz ile herşey çok güzel olacak filmi iyiydi

Gizli Kullanıcı

Zaten toplasan kaç tane sanatçı kaldı ki,elimizdekilerin de değerini bilmek lazım.Daha çok söylemeliler,daha çok dinlemeliyiz.

ozturk-abiye-selamlar

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Gizli Kullanıcı

Kaç yaşındalar ama hala konserlerinde nasıl keyif alıyorum. Sizin gibiler daha da gelmez. Bulduğunuz konserlerine gidin. Bu adamın bir repliği vardır Hokkabaz'da. ''Çanakkale geçilmez oğlum!'' diye. Biterim. Efsanesin Alanson!!!

Görüş Bildir