Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mazeret İznine Ayrıldı: Kıvanç Tatlıtuğ ile Fotoğraf Çektiren Hâkim ile İlgili HSK'dan İkinci Açıklama

25PAYLAŞIM

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile mahkeme salonunda fotoğraf çektirdiği için hakkında soruşturma başlatılan hâkim hakkında, HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz'dan ikinci açıklama geldi. Yılmaz, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "İnceleme tamamlanınca söz konusu eylemin disiplin cezası gerektirir boyutta olup olmadığının tartışılacak" dedi ve Kıvanç Tatlıtuğ'un yargılandığı davanın hâkimi olmadığını doğruladı.

"Yargı Etiği Bildirgesinde kabul edilen ilkeler kapsamında da değerlendirme yapılacak"

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, inceleme tamamlanınca söz konusu eylemin disiplin cezası gerektirir boyutta olup olmadığının tartışılacağını belirterek, hakimin eylemiyle ilgili 6 Mart 2019 tarihli HSK Genel Kurulu'nda kabul edilen ve 11 Mart 2019'da kamuoyuna açıklanan Yargı Etiği Bildirgesi'nde kabul edilen ilkeler kapsamında da değerlendirme yapılacağını aktardı.

Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ'un yargılandığı davayla ilgili tutanağı da paylaştı.

Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hâkim ve film yıldızının sosyal medyada yer alan fotoğrafı üzerine başlatılan incelemede ilk saptanan resmi gerçek, ilgilinin yargılandığı mahkemenin 13. Asliye Ceza Mahkemesi olup, fotoğrafta yer alan hâkimin 12.Asliye Ceza Mahkemesi hakimi olduğudur." ifadelerini kullandı.

Öte yandan İstanbul Anadolu Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi S.Ş.U.'nun mazeret iznine ayrıldığı aktarılıyor.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Hâkim S.Ş.U., tepkiler üzerine mazeret iznine ayrılarak bugün adliyeye gelmedi. 

S.Ş.U.'nun bugün bakması gereken talimat duruşmaları için de başka  hâkimin görevlendirildiği öğrenildi.  

S.Ş.U.'nun, yaklaşık 20 gün önce bu mahkemedeki görevine başladığı aktarılan bilgiler arasında.

Bir davada yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan hâkim hakkında inceleme başlatılmıştı.

HSK İnceleme Başlattı: Hakimden Duruşma Salonunda Kıvanç Tatlıtuğ'lu Fotoğraf Paylaşımı - onedio.com
HSK İnceleme Başlattı: Hakimden Duruşma Salonunda Kıvanç Tatlıtuğ'lu Fotoğraf Paylaşımı - onedio.com

Tatlıtuğ da "Fotoğraftaki hâkim, benim davama bakan hâkim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim" açıklamasını yapmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir