Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mayın Patlamasında Kollarını ve Bacaklarını Kaybeden Bu Askerin Azmi Size İlham Verecek

 > 
45PAYLAŞIM

Keşif için bulunduğu arazide patlayan mayın sonrası kollarını ve bacaklarını kaybeden, buna rağmen pes etmeyip hayata tutunan Taylor Morris'in hikayesi gerçekten ilham verici.

Taylor Morris'in neredeyse çocukluğundan bu yana adrenalin sporlarına müthiş bir yatkınlığı vardı.

Yoğun stres ve baskı altında son derece sakin kalabilen yapısı, ABD ordusunun özel bir timinde yer bulmasını sağlamıştı.

Temel olarak bomba imha üzerine çalışmalar yapan bu ekip, her türlü patlayıcılı saldırının engellenmesi ya da imha edilmesi odaklı çalışan üst düzey askerlerden oluşuyordu.

Fakat 2012 yılında gerçekleştirdikleri gizli bir görev esnasında bastığı mayın, ağır şekilde yaralanmasına sebep olmuştu.

Bölge temizlenene kadar yaralı halde bekleyen ve sonrasında hastaneye kaldırılan Morris'in dört uzvu da ampüte edildi.

Pek azlarının sağ çıkabildiği bu son derece tehlikeli ameliyatı başarıyla atlatmıştı.

Bu gibi uzuv kayıplarından sonra genellikle görülen depresyon ve travmaları hiç yaşamamış, son derece pozitif kalmayı başarmıştı.

Vücuduna takılan protez uzuvlarla birlikte geçirdiği bir fizik tedavi sürecinin ardından, tekrardan yürüyebiliyordu artık.

Kız arkadaşı Danielle de, bütün bu süreç boyunca onu asla bırakmamış ve en büyük destekçisi olmuştu.

Yaşananların ardından memleketi olan Iowa'ya döndüğünde böyle karşılandı.

Krallar gibi!

Yeni hayatında enerjisinden ve cesaretinden ödün vermedi tabii. Maraton koşularına katıldı...

Kano yaptı...

Eh, her şey yeniden yolunda sayılırdı artık. Mutluluğu taçlandırmanın zamanı gelmişti.

Danielle'e evlenme teklif etti. Şık bir düğünle evlendiler.

Ve bir bebekleri oldu.

Bebeğiyle sürekli ilgilenen Taylor, bu fotoğrafı "Günün dersi: Bebek nasıl tutulur?" esprisiyle İnternet'te paylaştı. Bu da onun halen ne denli pozitif kalabildiğinin göstergesi...

Harika bir hikaye bu. Sevgi ve azmin nelerin üstesinden gelebileceğini anlatan türden...

Taylor ve ailesine mutlu bir hayat diliyoruz 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
will-graham

gözümde bir kahraman değil bir katil sadece gönüllü bir şekilde askerlik yapılan bir ülkede askerlik yapıp diğer insanların huzurunu bozmak için onların ülkesine gidip zarar vermiş bir insan nasıl kahraman olabilir

karakartal06

Amerika ortadoğu da kaç insanı kolsuz bacaksız bıraktı.. üstelik onların protez alacak paraları bile yoktu.... ucuz kahramanlık hikayeleri.. amerika katildir!!!!

style185

Her savaş anca böyle suni kahramanlar ortaya çıkarır ve bizim gibi terazide esamesi bile okunmayan siviller böylelerini görüp gururlanır. Her türlü savaşa karşı durmamız gerekir. Savaş kararı verenler eski devirdeki gibi kendileri gidip başbaşa savaşsın.

hugi

la s.kmişim anasını arkadaş, afganistanda sevgilisinin hayalini bile yaşayamadan katledilenlerin hikayesi yerine onları katledenlerin hikayesini izliyoruz.

meaculpa

gerçek aşk bu olsa gerek ...

Görüş Bildir