Mavi Gözlü Olduğu İçin Onu Terk Eden Kocasını Affeden Nijeryalı Risikat Azeez'in Zorluklarla Dolu Hikayesi

1.4bPAYLAŞIM

Ben hayatımda böyle güzel gözler görmedim...🥺

Kocası tarafından mavi gözlere sahip olduğu için terk edilen genç Nijeryalı Risikat Azeez'in hikâyesi birkaç gündür interneti kasıp kavurdu.

Nijerya'nın Kwara eyaletinde yaşayan kadın, kocası AbdulWasiu Omo-Dada tarafından terk edildiğini, bunun sebebinin de deniz mavisi gözleri olduğunu iddia etmişti.

30 yaşındaki Risikat verdiği bir röportajda, özellikle iki çocuğu da kendisi gibi mavi gözlü doğduktan sonra kocasının ona farklı davranmaya başladığını söylüyor.

“Tamamen değişti ve onunla ne zaman sohbet etmeye çalışsam sözümü keser ve çeker giderdi."

İki çocuk annesi Risikat, Nijerya ve Afrika'da nadir görülen mavi gözlerle çile çekmesine rağmen bu durumdan mutlu olduğunu dile getiriyor.

Şu sözlerle anlatıyor: "Ben bu gözlerle doğdum ve çocuklarıma da aynı gözleri verdim. Doğduğumdan beri gözlerimle ilgili hiçbir problem yaşamadım. Herhangi bir rahatsızlıktan dolayı hastaneye gitmedim."

Ablası Balikis ise durumu şöyle anlatıyor: "Kız kardeşim doğduğunda insanlar gözünde bir problem olduğunu düşündü. Ancak doktorlar tıbbi muayenede gözlerinde bir sorun olmadığını, sadece değişik gözlere sahip olduğunu söylediler."

Ailesinde ne anne ne baba tarafında mavi göz olmayan Risikat, bu gözlere sahip olduğu ve çocuklarına da aynı renk gözleri verebildiği için çok mutlu olduğunu ekliyor.

Ancak zorluklar peşini bırakmıyor. İkinci çocuktan sonra kocasının tepkisi iyice değişen Risikat, kocasının ailesinden de aynı şekilde tepki görüyor.

Hatta aile babaya "Mavi gözlü çocuk yapmaya devam mı edeceksin?" diyip duruyor. Sonunda ise baba evi terk ediyor.

Kocası çekip gidip haftalarca eve uğramayınca yemek alacak tek bir kuruşu bile kalmayan Risikat çareyi ailesinin evine dönmekte buluyor.

Ailesi de bir süre sonra Risikat'ın gitmesini istiyor.

Kwara Eyaleti Valisinin eşi Olufolake Abdulrazaq, çifti barıştırmak için söz veriyor ve bir fotoğraf çekimi için ekip oluşturup aileyi kamera karşısına geçiriyor.

Risikat'ın söylediklerinin aksine kocası mavi gözleri yüzünden değil başka problemleri olduğundan bahsediyor.

Kameralara gülerek poz veren Risikat kocasını affetmiş gibi gözüküyor. Ne diyelim mutlulukları daim olur umarız 😍

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

'Artık Duygularımı Hissetmiyorum' Diyen Serdar Ortaç'ın Zorlu Hastalık Süreci ve Pişmanlıklarla Dolu Hayat Hikayesi - onedio.com
'Artık Duygularımı Hissetmiyorum' Diyen Serdar Ortaç'ın Zorlu Hastalık Süreci ve Pişmanlıklarla Dolu Hayat Hikayesi - onedio.com
Karanlığa Hapsolmuş Bir Hayat: Feminist Yazar Virginia Woolf'un Onu İntihara Sürükleyen Acılarla Dolu Yaşamı - onedio.com
Karanlığa Hapsolmuş Bir Hayat: Feminist Yazar Virginia Woolf'un Onu İntihara Sürükleyen Acılarla Dolu Yaşamı - onedio.com
Gerçek Kesit: Anasıgil Yüzünden Bir Türlü Gerdeğe Giremeyen Genç Çiftin Mücadele Dolu Hikayesi - onedio.com
Gerçek Kesit: Anasıgil Yüzünden Bir Türlü Gerdeğe Giremeyen Genç Çiftin Mücadele Dolu Hikayesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-davutoglu1

O nasıl bir güzelliktir yaaaa

deen-tharkuho

Irkına göre çok nadir gözleri var ve dolayısıyla çok göze batıyor aslında çok güzel ama yaşadığı böyle deki halk çok cahil ve ön yargılı

erci-e

Yahu bu kadar güzel gözleri olan eşin ve çocukların var, daha ne istiyorsun?

bseozyrt

Maşallah kadın Afrika'nın incisi gibi.. Siyah bir tene renkli gözü ilk defa bu kadar yakıştırıyorum. O kaybetti ablam.. Senin gözlerin sagolsun

bianb

Kadın ne, kadar güzel maşallah çocukları da kendi gibi, kocası tam bir gerizekalı

Görüş Bildir