Görüş Bildir
Haberler
Marmaris Saldırısındaki Askerler: 'Erdoğan'a Yönelik Olduğunu Otele Girince Anladık'

Marmaris Saldırısındaki Askerler: 'Erdoğan'a Yönelik Olduğunu Otele Girince Anladık'

Onedio Medya
29.07.2016 - 21:18

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele yapılan operasyonda yer alan ve 10 gün sonra yakalanan askerlerden Astsubay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü’nün ifadelerinin bir kısmı Doğan Haber Ajansı tarafından paylaşıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Erdoğan'ın kaldığı otelde kurşun izleri...

İfadelerde her iki asker de, iki polisin hayatını kaybettiği operasyonun Erdoğan’a yönelik olduğunu otele girdiklerinde anladıklarını kaydetti.

Yaşar, operasyonda yakalanan ve ‘Çiğli imamı’ olduğu söylenen Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı görevli Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu’nun yerde yatan polislere “Onu nereye sakladınız, hani bizim inimize girecektiniz?” dediğini aktardı.

Yaşar’ın ifadesinin DHA’ya yansıyan bölümü şöyle: “Biz otele girdiğimizde içeride polisler vardı. MAK timi olduğumuz için arkadaydık. Önümüzde polisler yere yatırılarak kelepçelendi. O an bu çok garibime gitti. Daha sonra Astsubay Zekeriya Kuzu, yerde yatan polislere ‘Onu nereye sakladınız, hani bizim inimize girecektiniz? Bak biz sizin ininize girdik’ deyince biz bu operasyonun Cumhurbaşkanı’na yönelik olduğunu o zaman anladık.”

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Astsubay Güçlü ise ifadesinde, kendilerine terör örgütü ele başlarından birinin alınacağının söylediğini belirtti.

Güçlü’nün ifadesinin DHA’ya yansıyan bölümü şöyle: “Helikoptere binmeden önce Binbaşı Taner Berber önemli bir terör operasyonu yapılacağını ve örgütün ele başlarından birisini alınacağını söyledi. İki yıldır biz eğitim alıyoruz. Bugüne kadar hiçbir operasyona katılmadık. Hep böyle bir anı bekliyorduk. Hiç düşünmeden operasyona katılmak için gönüllü olduk. Helikopter ile havalandığımızda Taner binbaşı bizlere ordunun yönetime el koyduğunu, ancak operasyonun değişmediğini söyledi. Biz bu operasyonun Cumhurbaşkanı’na karşı yapıldığını bilmiyorduk. Otele girdiğimizde anladık.” 

DHA ve Diken

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam