Facebook'un Kurucusundan Vatikan'a Ziyaret: Zuckerberg, Papa'ya İHA Hediye Etti

 > 
16PAYLAŞIM

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Vatikan'da Papa Francis'i ziyaret etti. Görüşmede, Facebook'un yoksullukla mücadelede kullanılması önerisi gündeme geldi. Zuckerberk ayrıca ziyareti sırasında Papa'ya küçük bir İHA hediye etti.

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Papa Francis'i ziyaret etti. Vatikan Sözcüsü Greg Burke'nin açıklamasına göre, buluşmada Papa, Facebook'un yoksullukla mücadelede kullanılması önerisini gündeme getirdi.

Ayrıca görüşmede modern medya teknolojlerinin kültürlerin buluşmasına nasıl katkı sağlayabileceği ve dezavantajlı durumdaki insanlara umut verme konusunda ne şekilde faydalı olabileceği de konuşuldu.

Öte yandan, Zuckerberg, ziyareti sırasında Papa'ya küçük bir İHA hediye etti.

Zuckerberg: "Unutulmaz bir buluşmaydı"

Facebook'un kurucusu görüşmeye ilişkin "Unutulmaz bir buluşmaydı. Samimiyet, dostluk ve insanlara yardım etmenin onun için ne denli önemli olduğunu hissediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, Facebook'tan paylaştığı mesajında, "Ona, şefkat ve nezaketine, dünya genelinde farklı inançlara mensup insanlarla iletişime geçmenin yolları bulmasına ne denli büyük hayranlık duyduğumuzu söyledik" dedi.

Spotify'ın kurucusu olan arkadaşı Daniel Ek'in düğününe katıldı

Zuckerberg'in görüşmeden önce, Vatikan'ın medya sekereterliği yetkilileri ile de bir araya geldiği bildirildi. Papa'yı ziyaret eden Zuckerberg'e eşi de eşlik etti. Zuckerberg yakın arkadaşı olan Spotify'ın kurucusu Daniel Ek'in Como Gölü'ndeki düğününe katılmak için hafta sonu İtalya'ya gelmişti. Zuckerberg, Facebook hesabında Roma'da Kolezyum'un etrafında koşarken görüldüğü bir fotoğrafı da paylaştı.

Deutsche Welle Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir