Mardin'de Köy Basan PKK'lılar Muhtarı Öldürüp Jandarmaya Tuzak Kurdu

-

Mardin'in merkez Artuklu İlçesi'nin Bağlıca Köyü'ne baskın düzenleyen PKK'lılar daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'ı öldürdü. Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken teröristlerin yola tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu ise 8 asker yaralandı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre saldırı, bugün saat 12.30 sıralarında Mardin'in merkez Artuklu İlçesi Bağlıca Köyü'nde meydana geldi. 

Köyü basan PKK'lılar köyde daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'a ateş ederek öldürdü. Olayın duyulmasının ardından köye ambulansla ve Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan askerler sevk edildi.

Kazım Kavak

PKK'lılar köy yakınlarında yola önceden tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. 

Şiddetli patlamada araçta bulunan 8 asker yaralandı. Saldırıda ambulansta bulunan personelden yaralanan olmadı. Yaralı askerler ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Saldırının ardından karayolu güvenlik güçleri tarafından kapatılarak, bölgede kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

DHA

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mardin
Görüş Bildir