Mansur Yavaş İlk İcraatını Açıkladı: 'Söz Vermiştim, Makam Araçlarını Azaltacağım'

 > -

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mansur Yavaş, yurttaşları müşteri değil, hemşeri olarak görecek bir yönetim anlayışı getireceğini söyledi. Yavaş, Ankara’daki ilk icraatının makam araçlarına yönelik olacağını belirtti.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e konuşan Yavaş, Ankara halkının isyanını dile getirdiğini ifade etti. Yavaş, AKP’nin kampanyası nedeniyle oy kullanmayacak olanların da oy kullandığına dikkat çekti. CHP’li siyasetçi “Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi” dedi.

"Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım"

Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Söz vermiştim, makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun… Asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız.”

Mansur Yavaş'tan Zafer Konuşması: 'Ayrım Yapmadan Bu Şehri Kardeşçe Kucaklayıp İleriye Taşıyacağız' - onedio.com
Mansur Yavaş'tan Zafer Konuşması: 'Ayrım Yapmadan Bu Şehri Kardeşçe Kucaklayıp İleriye Taşıyacağız' - onedio.com

"AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli"

CHP’li Yavaş, sonuçtan emin olduğunu söylerken, bunun rahatlığını yaşadığını dile getirdi.

Yavaş, 31 Mart gecesi Anadolu Ajansı’nın İstanbul’da 13 saatten fazla bir süre veri akışını durdurmasını da şöyle yorumladı: “AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul’da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara’da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli.”

Ve Anadolu Ajansı, Saatler Sonra Verileri Güncelledi: Ekrem İmamoğlu 48.79 ile Önde - onedio.com
Ve Anadolu Ajansı, Saatler Sonra Verileri Güncelledi: Ekrem İmamoğlu 48.79 ile Önde - onedio.com

"Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez"

CHP’li siyasetçi, oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme girildiğini belirterek ayrıştırma ve ötekileştirme döneminin bittiğini dile getirdi.

Yavaş, belediye meclisinde ‘CHP azınlıkta’ denerek engelleme imalarının hatırlatılması üzerine şu ifadeleri kullandı: “Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret edemez.”

Ayrıca bakınız 👇

Mukayeseli Bakış: Avrupa'da Hangi Ülkede Kaç Makam Aracı Var? - onedio.com
Mukayeseli Bakış: Avrupa'da Hangi Ülkede Kaç Makam Aracı Var? - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir