Mahkeme 'Silah' Saydı: Oğluna Pet Şişe Atan Babaya 9 Ay Hapis Cezası

 > -

Diyarbakır'da 40 yaşındaki İbrahim Kaçan, oğluna pet şişe fırlattığı için hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın eylemi oğluna karşı 'silahla' işlemiş olduğunu belirten mahkeme Kaçan'ın cezasını yükseltti. Kendisine pet şişe fırlattığı için babasından şikâyetçi olan, daha sonra ise şikâyetini geri çeken Umut Kaçan "Babamın ceza yemesini istemiyorum" diyor. Ayrıca mahkeme, Kaçan'a olay günü kızına yumruk attığı gerekçesiyle 'basit yaralama' suçundan 6 ay hapis cezası verdi. 

Diyarbakır'da geçen yıl eylül ayında 18 yaşındaki oğlu Umut Kaçan'a pet şişe fırlatarak yaraladığı ve kızı Ç.K.'ya yumruk attığı iddiasıyla 'basit yaralama' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

Diyarbakır 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan İbrahim Kaçan, iddiaları reddederken, dosyanın mağduru olan oğlu Umut Kaçan ve kızı Ç.K. da şikâyetini geri çekti.

Bir yıl süren yargılamanın ardından mahkeme geçen 15 Aralık günü yapılan duruşmada karar vererek sanık İbrahim Kaçan'ı oğluna yönelik 'basit yaralama' suçundan önce 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın eylemi oğluna karşı 'silahla' işlemiş olduğunu belirten mahkeme, Kaçan'ın cezasını 9 aya çıkardı.

İbrahim Kaçan'ı kızı Ç.K.'ya yumruk attığı gerekçesiyle 'basit yaralama' suçundan 6 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, ceza oranlarında herhangi bir indirim de uygulamadı.

Babasını bir sinirlilik anında şikâyet ettiğini belirten Umut Kaçan, "İstemeden olan bir olay. Şikâyetimi de geri çektim. Babamın ceza almasını istemiyorum" diyor.

Baba ise "Bana 9 ay ceza verdiler. Ben şişeyi oğluma değil, yanına fırlattım. Bu cezaya itiraz ediyorum. Ben şişeyi fırlatmış da olsam bir şişe silah değildi, kesici, delici alet değildi. Pet bir şişenin hükmü 15 ay ise adalet nerede?" diye konuştu.

Kararı temyize götürdüklerini belirten İbrahim Kaçan'ın avukatı Ferhat Kılınç da bu kararın müvekkilinin aile ilişkilerine müdahale olduğunu ileri sürüyor...

Oğluna attığı terliğin ’silah’ sayılması nedeniyle hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 62 yaşındaki Şenay Güzel, oğlunun şikâyetini geri çekmesi üzerine ilk duruşmada beraat etmişti.

Oğluna Attığı Terlik ’Silah’ Sayılan Anneye Beraat - onedio.com
Oğluna Attığı Terlik ’Silah’ Sayılan Anneye Beraat - onedio.com

Karar sosyal medyadan bazı tepkiler ise şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Diyarbakırolay
Görüş Bildir