Mahkeme 'Kızıyım' Diyen Kadının Başvurusunu Kabul Etmişti: Salvador Dali'nin Mezarı DNA Testi İçin Açıldı

 > -

1904-1989 yıllarında yaşayan dünyaca ünlü sürrealist ressam Salvador Dali'nin mezarı, babalık davası kapsamında ve mahkeme emri ile adli tıp uzmanları tarafından açıldı. 4 saat süren operasyon sırasında Dali'nin diş, kemik ve tırnaklarından DNA testi için örnek alındı. Dali’nin kızı olduğunu iddia eden ve mirasından pay almak isteyen Pilar Abel Martinez’in mahkemeye yaptığı başvuru geçtiğimiz ay kabul edilmişti. Sonucun belirlenmesinin haftalar alabileceği ifade ediliyor...

Dali'nin Barcelona'nın kuzeyindeki Figueras kasabasında bulunan mezarı açıldı. Alınan kemik veya diş gibi kalıntılara Toksikoloji Enstitüsü'nde DNA testi yapılacak.

Dali'nin cenazesini mumyalayan Narcis Bardalet Guardian'a konuştu: “Bıyığı hala bozulmamış. Bu bir mucize”

Deli Dâhi Dali: Salvador Dali Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz Kendi Gibi Çılgın 13 Bilgi - onedio.com
Deli Dâhi Dali: Salvador Dali Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz Kendi Gibi Çılgın 13 Bilgi - onedio.com

İspanya'nın başkenti Madrid'de mahkeme, Dali'nin kızı olduğunu iddia eden Pilar Abel Martinez'in başvurusunu kabul etmiş ve sanatçının mezarının DNA testi için açılmasına karar vermişti.

Pilar Abel Martinez, annesi ile ünlü ressamın 1955'de kısa birliktelik yaşadığını ve annesinin kendisine birçok kez babasının Dali olduğunu söylediğini ileri sürmüş ve "Tek eksiğim bıyığım" demişti.

Abel'in babasının Dali olduğunu ispat etmesi halinde mirasının yüzde 25'ini almaya hak kazanabileceği, bunun da 300 milyon euro'dan fazla bir miktara denk geldiği iddia ediliyor.

Hayatı Boyunca Cinsel İlişkiye Girmeyen Salvador Dali ve Karısı Gala Arasındaki Tuhaf Aşk İlişkisi - onedio.com
Hayatı Boyunca Cinsel İlişkiye Girmeyen Salvador Dali ve Karısı Gala Arasındaki Tuhaf Aşk İlişkisi - onedio.com

Vasiyetinde bütün mirasını İspanyol devleti ile Gala-Salvador Dali Vakfı'na bırakan Dali'nin, ilham perisi olarak gördüğü eşi Gala'dan çocuğu bulunmuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barcelonaİspanya
Görüş Bildir