Görüş Bildir
Haberler
Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’in Doğum Günlerini Kutlamak Suç Sayıldı

Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’in Doğum Günlerini Kutlamak Suç Sayıldı

SOL Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’in doğum günlerinin de kutlandığı bir dizi sosyal medya paylaşımı suç sayıldı. Partinin il başkanına 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlaması yöneltildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BirGün'de yer alan habere göre, SOL Parti Samsun İl Başkanı Coşkun Konca hakkında, partinin Genel Merkez faaliyeti olan “SOL’da Mahir Var” ve “SOL’da Deniz Var” yazılı görselleri, Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’in doğum günlerinde SOL Parti Samsun İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşması nedeniyle soruşturma başlatıldı. Konca’ya, “terör örgütü propagandası yapmak” suçlaması yöneltildi.

SOL Parti, geçen aylarda “SOL’da Yürek Var” başlıklı merkezi faaliyeti kapsamında Türkiye devrimci hareketinin önder isimlerinden Mahir Çayan ile Deniz Gezmiş’in görselinin yer aldığı #SOLdaMahirVar ve #SOLdaDenizVar etiketli sosyal medya kampanyaları yürüttü. SOL Parti Samsun İl Başkanlığı da kendi sosyal medya hesaplarından görselleri paylaştı.

Parti’nin Samsun İl Başkanı Coşkun Konca, söz konusu görsellerin paylaşımı nedeniyle önceki gün ifadeye çağrıldı. “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlaması yöneltilen Konca’ya legal ya da illegal yollardan daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı, hakkında daha önce asker ya da polis tarafından işlem yapılıp yapılmadığı, herhangi bir dernek, sendika ya da partiye üyeliği olup olmadığı gibi sorular yöneltildi.

Konca’ya yöneltilen suçlamanın nedeni olarak Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’in doğum günlerinin kutlandığı, Mahir Çayan ve 9 arkadaşının Kızıldere’de katledilmesinin yıl dönümünün anıldığı sosyal medya paylaşımları gösterildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

SOL Parti Genel Merkezi, paylaşımlarla ilgili açılan soruşturmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: 

“Evet, SOL’da Mahir Var, SOL’da Deniz Var. SOL’da bağımsızlık, devrim ve sosyalizm fikri var. SOL Parti, bu mücadelenin partisidir, Deniz’lerin, Mahir’lerin, İbrahim’lerin mücadelesinin partisidir. Onların suç saydıkları, bizim için onurdur, gururdur. Mücadeleye devam.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
167
56
25
14
11
10
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

köleler özgür olmak isteyenlerden nefret ederler. şu durum bu hükümete özgü değil üstelik.

Mr.Hate

+ Sıçmak da yasak mıdır gurban? -(düşünür)......değil? + yat da ağzına sıçam itoğli asldkjalsd