Görüş Bildir

Luran Ahmeti Kimdir, Kaç Yaşındadır? Luran Ahmeti Öldü Mü?

Haberler
> Luran Ahmeti Kimdir, Kaç Yaşındadır? Luran Ahmeti Öldü Mü?

Birçok önemli Türk yapımında oynayan ve Arnavut asıllı Kuzey Makedonya vatandaşı olan oyuncu Luran Ahmeti, hayatını kaybetti. Koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Luran Ahmeti, Elveda Rumeli, 'Muhteşem Yüzyıl Kösem', 'Acı Kiraz', 'Mutlu Ol Yeter' ve 'Limonata' gibi Türk yapımı dizi ve filmlerde oynamıştı. Ünlü oyuncunun acı kaybı sonrası ‘Luran Ahmeti kimdir’ sorusu internette gündem oldu. İşte başarılı oyuncu Luran Ahmeti’nin hayatı ve kariyeri…

Luran Ahmeti Kimdir?

Luran Ahmeti Kimdir?

Luran Ahmeti 31 Temmuz 1974 tarihinde Arnavut asıllı bir ailenin çocuğu olarak Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nin Üsküp şehrinde doğdu. Babasının edebiyatçı ve anti-komünist olduğunu ve çocukluğunda ayrımcılığa maruz kaldığını belirtti. Üsküp Aziz Kiril ve Metodius Üniversitesi'nin psikoloji bölümünü lisans derecesi ile bitirdi. Mezun olduktan sonra drama eğitimi aldı.Oyunculuk kariyerine ilk olarak Üsküp'te birkaç yapımda yer alarak başladı. Çocukluğu Makedonya'daki Türk kasabalarında geçtiği için iyi derecede Türkçe konuşabilen Ahmeti, Türkiye'de oyunculuğa ilk olarak Elveda Rumeli adlı dizideki Dimitri karakterini canlandırarak başladı. 2013 yapımı Muhteşem Yüzyıl dizisinde Osmanlı devlet adamı Divane Hüsrev Paşa'yı canlandırdı.

Elveda Rumeli dizisinin çekimleri için geldiği İstanbul'da yaşamaya başlayan Ahmeti, burada evlendi. 2016'da verdiği bir röportajda savaşları 'dünyanın en kötü şeyi' olarak tanımlayan Ahmeti, geçmişte yaşadığı sürgün hayatı ve çocukluğunda Slavlar ile birlikte yaşadığı için Ruslardan hala korktuğunu, onlara güvenmediğini ve hayatı boyunca Ruslarla arkadaşlık etmeyeceğini belirtti.

25 Mart 2021'de Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te COVID-19 nedeniyle 46 yaşında hayatını kaybetti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?