Lüks ve Abartılı Yaşantısı Yüzünden Eleştirilerin Odağı Haline Gelen Zevk Düşkünü Rahip

10PAYLAŞIM

Tarzına oldukça düşkün Rus rahip pahalı zevklerinden ötürü başını belaya soktu. Detayları sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/russian-pr...

İnsanlar genellikle rahiplerin basit zevkleri olduğunu, güzelliği maneviyatta bulduklarını, sosyal medyada insanların ne paylaştığıyla değil de genel olarak hayatla ilgilendiklerini düşünürler.

Rus Ortodoks rahip Vyacheslav Baskakov bu tanıma hiç de uymuyor. Baskakov tasarım markalara asla karşı koyamıyor ve aldığı bütün o pahalı ürünleri de sık sık Instagram sayfasında paylaşıyor. Dolayısıyla Baskakov, pahalı zevklerinden ötürü kilise tarafından oldukça ağır şekilde eleştiriliyor. 

Rus Ortodoks başpapazı Kirill konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Bir rahibin yaşamı kişisel ve toplumsal olarak ikiye ayrılamaz ve hiçbir papaz sabahtan öğlene kadar kilisede bir papaz gibi, sonrasında ise olmak istediği herhangi biri gibi davranamaz."

Rahibin Instagram hesabı ne yazık ki silindi ama Louis Vuitton ve Dionysus gibi pahalı markalardan aldıklarını paylaşmıştı.

Kilise tarafından çağrıldıktan sonra Baskakov yaptıklarından ötürü pişmanlığını anlatan ve özgür olduğunu göstermek için o fotoğrafları paylaştığını açıklayan bir mektup yazdı. 

"Çok büyük utanç içindeyim ve bunun bütün sorumluluğunu alıyorum. Bunun kefaretini ödeyeceğim ve Instagram hesabımı kapatacağım. Çünkü ben nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Açık bir insan olmaya çalıştım. Bu doğrultuda uyarıldım ama ben bu özgürlük için savaştım."

The Moscow Times'ta belirtilene göre Baskakov kilisenin disiplin komitesi tarafından sorgulanacak.

Paylaştığı fotoğrafların birçoğunu kabul etti ve onlara gerçekten de sahip olmadığını söyledi. 

"Fotoğrafların çoğu mağazalarda çekilmişti. Hiçbir rahip bu kadar pahalı ürünleri karşılayamaz."

Ayrıca bazen eskiyen kıyafetlerini bile birazcık onararak yeniden kullandığını söyledi. Bazı kıyafetlerinin ise ucuz olduklarını ama bayramlık gibi göründüklerini belirtti.

Baskakov, sinir rahatsızlığı olduğunu söyledi. Bu nedenle de bazen sinirlerinde kısa süreli, keskin bir acı oluyor. Doktorunun önerisi üzerine tasarım aksesuarlara ilgisini yönelttiğini söyledi. 

"İşte ayakkabılarım ve şalım gibi değiştirebileceğim şeyleri değiştirince bu noktaya geldim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Adamlar bizimkileri görse üstün hizmetlerinden dolayı kutlar.

sosyopat-tate

Amcam, ortamlarda "bir lokma bir hırka" deyip kapalı kapılar ardında her boku yiyecektin. Sen tersten anlamışsın olayı asdfghjklş

medj4itr

Zırhlı Mercedes'i olmayan papaza, papaz demem. Azıcık bizimkilere baksın da, feyz alsın inşAllah, Amin.

pascal___21

sen birde bizim diyanettekileri gör be papaz bunlar ne ki 🤣🤣

chuck-berry

Hoca da özenmiş işte napsın

Görüş Bildir