Görüş Bildir
Haberler
Listenin Toplamı 300 Milyon Dolar Kazanmış! Forbes Youtube'da En Çok Para Kazanan Youtuberları Açıkladı!

Listenin Toplamı 300 Milyon Dolar Kazanmış! Forbes Youtube'da En Çok Para Kazanan Youtuberları Açıkladı!

Forbes, YouTube'dan en çok kazanç elde eden 10 YouTuber'ı sıraladı. YouTube zenginleri olarak sıralanan isimlerin başında 23 yaşındaki ABD vatandaşı Jimmy Donaldson yer alıyor. Listenin toplamının YouTube'dan 300 milyon dolar kazandığı belirtildi.

İlk olarak şunun belirtmekte fayda var. Forbes tarafından yapılan listede seçilen isimler en çok izlenme sayısına ulaşan içerik üreticiler değil. YouTube dışında marka ortaklıkları, sponsorluk anlaşmaları ve ürün satışlarıyla para kazanabilen YouTube'lar listeleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1- MrBeast

1- MrBeast

YouTube'dan en çok kazanan isim 23 yaşındaki Jimmy Donaldson oldu. 2021 sonu itibariyle 10 milyar görüntülemeye ulaşan Jimmy Donaldson toplamda 54 milyon dolar gelir elde etti.

2- Jake Paul

2- Jake Paul

Amerika'da karma dövüş organizasyonu Ultimate Fighting Championship (UFC) yıldızlarıyla dövüşerek 45 milyon dolar kazanan Jake Paul listenin ikinci sırasına yükseldi.

3- Markiplier

3- Markiplier

Oyun içerikleriyle tanınan Markiplier, ticari zekasını kendi markasını yaratmak için kullandı ve YouTube aracılığıyla 38 milyon dolar kazanç sağladı.

4- Rhett And Link

4- Rhett And Link

YouTube en çok kazananlar listesinde ilk 10'un vazgeçilmezi haline gelen sohbet programı Good Mythical Morning'in sunucuları geçtiğimiz yıl 30 milyon dolar gelire ulaştı.

5- Unspeakable

5- Unspeakable

Listeye bu yıl beşinci sıradan giriş yapan Unspeakable, 10 yıldır YouTube'a Minecraft videoları yüklüyordu. Kataloğunun haklarını Spotter şirketine satarak 28.5 milyon dolarlık kazanç sağladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6- Nastya

6- Nastya

Yedi yaşındaki Rus içerik üreticisinin 90 milyon YouTube abonesi bulunuyor. Nastya oyuncak kutu açılış videolarıyla başladığı YouTube kariyerine Vlog ve müzik videolarıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl toplamda 28 milyon dolar kazandı

7- Ryan Kaji

7- Ryan Kaji

Dünyanın en popüler oyuncak eleştirmeni haline gelen Ryan, bu yıl yedinci sırada yer aldı. 2021 yılında yaptığı içerikler sayesinde 27 milyon dolarlık gelir elde etti.

8- Dude Perfect

8- Dude Perfect

2020 yılını üçüncü sırada kapatan komedi grubu geçtiğimiz yıl 20 milyon dolar kazançla listenin 8. Sırasında kendilerine yer buldu.

9- Logan Paul

9- Logan Paul

Tartışmalı içerikleriyle gündemden düşmeyen Logan Paul, 2021 yılını 18 milyon dolar kazançla bitirdi.

10- Preston Arsement

10- Preston Arsement

Minecraft odaklı videolarla büyüttüğü topluluk sayesinde birkaç farklı kanalla yola devam eden Preston Arsement geçtiğimiz yıl 16 milyon dolar civarında bir meblağ kazandı.

İlginizi çekebilir 👇🏻

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın