Lisenin Vermiş Olduğu Dumurlukla İster İstemez Başarısız Bir Öğrenci Olan İnsanların Anlayabileceği Durumlar

-
Abone ol

Hepimizin lisede bazı dönemler derslerle, başarısızlıklarla başı derde girmiştir. Gerek ailemiz, gerekse öğretmenlerimiz bizi stres altında bırakmak için ellerinden geleni yapmıştır. Yine de o günlerden alnımızın akıyla çıktık! Biz de lisedeyken başarısız bir öğrenci olan insanlar hakkında biraz konuşalım istedik. 

Keyifli okumalar!

Öncelikle başarısızlıklar lise 1. sınıfta baş gösterir. Sadece beden eğitimi dersinin iyi olduğu ve diğerlerinin 1 notundan oluştuğu bir karneyle karşılaşmışlardır.

Karnelerindeki askerleri görünce de çamaşır suyunun etkili gücünün farkına varmışlardır.

Belki de ailesinin gerçek yüzünü o karneyle karşılarına geçtiklerinde anlamışlardır.

Derste not tutmak gibi bir alışkanlıkları da olmamıştır. Defter onlar için yazı yazmaları gereken bir gereç değil, abidik gubidik şekiller çizdikleri ve çeşitli ulaşım araçlarını denedikleri bir gereç olmuştur.

Öğretmenlerin "Dersi dinledikten sonra evde tekrar yapın!" uyarılarının saçma olduğunu, sınavdan bir gün önce çalışmanın yeterli olacağını düşünmüşlerdir.

Steve Jobs, Bill Gates gibi başarılı insanların okuldayken başarılı bir öğrenci olmadıklarını öğrenip kendilerini avutmuşlardır.

"Aman bir daha mı geleceğiz dünyaya?" düşüncesini lise döneminde kafalarına yerleşmiş ve bu düşüncenin de hakkını vermişlerdir.

"Bu bilgiler gerçek hayatta benim ne işime yarayacak?" cümlesini de en az bir kere kurmuşlardır. Ve yıllar yıllar sonra da ağızlarının payını çok iyi almışlardır.

Beyinlerini sınavlarda değil, çeşitli kopya yöntemlerini bulmak için çalıştırmışlardır.

Genellikle kafalarını derse değil; futbol, voleybol gibi sporlara çalıştırmışlardır.

Kimilerinin de bir kadın ya da erkek akıllarını başlarından almıştır ve geri dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkmışlardır.

Kimseyi de ders çalıştıklarında başarılı bir öğrenci olacaklarına ikna edememişlerdir.

Sorun sadece çalışmamalarında...

Dikmek eylemiyle lisenin alakasını sınıfta kalınca anlamışlardır. Çift dikiş olmanın verdiği artistliği ve üzüntüyü bir arada devam ettirebilmişlerdir.

E son olarak da aldıkları sınav notlarını ailelerinin öğrenmemesi için bin dereden su getirmişlerdir.

Lise dönemlerinde her ne kadar başarısız olsak da alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Siz ona bakın!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mazot

Bizlere "başarı şu'dur" ve sen "başarısızsın" dediler amk ben zaten bilgi üzerine bir işim olsun ya da şiir yazayım roman yazayım kafasında hiç olmadım. Çok geç fark ettim zanaat'ı çok sevdiğimi, şimdi ise 27 yaşında üniversitedeyim bir yere gidip çıkar olsam zararının burasından dönsem kar eder miyim düşüncesindeyim. Zanaatkarların geçimlerini iyi yaptıklarını en azından emeklerinin karşılığı aldığından emin olsam şuan üniversiteyi bırakır askere gider gelir birinin yanında çıkar olarak başlarım.

pofuudk20

gayet doğru belki başka alanlarda başarılı olabilirsiniz ama buradaki dersleri yapamayan düzgün bir bölüm okuyamaz bakın zengin olamaz falan demiyorum ancak bir mühendis mimar doktor olamaz yani istediğiniz kadar reddedin kendinizi avutursunuz

adekaj

genellikle kafalarini derslerde degil futbol ve volaybolda calistirirlar. her sey ders degildir herkes matematik yaapbilir ama herkes de spor yapamaz yazilan sey spora saygisizliktan baska bir sey degildir bence cok sacma bir icerik olmus. bunu yapan kisi herhalde lisede basariliymis ama arkadaslari ondan kotu olmasina ragmen ondan daha cok egleniyormus ki kendini avutmak icin boyle yapmis

cloud9_l

Bu yıl liseye geçtim en düşük notum 65 matematik, o da zaten en yüksek not.Diyeceğim muhatap olacak insan olmayınca ders dinliyorsunuz ve son gün çalışıp da bir şeyler yapabiliyorsunuz.Liseleri boka çeviren RTE beye teşekkürler onun yüzden tek muhatabım kütüphane görevlisi okulda

april.zoom

.."Bu bilgiler gerçek hayatta benim ne işime yarayacak?" cümlesini de en az bir kere kurmuşlardır. Ve yıllar yıllar sonra da ağızlarının payını çok iyi almışlardır.".. Ben de çok defa kurdum bu cümleyi ve ne üniversitede ne de iş hayatımda işime de yaramadı o yararsız bilgiler. Bu arada cümleye "ve" ile başlanmaz :)

Görüş Bildir