Görüş Bildir
Haberler
Liselerde Yüz Yüze Eğitim 1 Mart'ta Başlıyor: İşte Detaylar...

Liselerde Yüz Yüze Eğitim 1 Mart'ta Başlıyor: İşte Detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart'tan itibaren liselerde yüz yüze eğitimin haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde başlayacağını açıkladı. Yüz yüze eğitime katılımın isteğe bağlı olacağı belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada '2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim ile başlayacak, 01 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle de 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulaması ile yüz yüze eğitime geçilecek. Yüz yüze eğitime katılım, isteğe bağlı olacak ve öğrencinin devam zorunluluğu aranmayacak' denildi.

Açıklamada yüz yüze yapılacak derslerin, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak haftalık ders çizelgelerindeki ders ve ders saatlerine uygun bir şekilde haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde eğitim kurumu müdürlüklerince belirlenerek planlanacağı belirtildi.

Açıklama şöyle devam etti: 'Ortaöğretim kurumlarının tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavların takvimi, 01 Mart 2021 tarihinden itibaren iki haftayı geçmeyecek şekilde planlanacak, gerekli tedbirler alınarak sınavların uygulanması sağlanacak ve birinci döneme ilişkin tüm iş ve işlemler 19 Mart 2021 Cuma gününe kadar e-okul sistemine işlenerek tamamlanacak.'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da velilerle gerçekleştirdiği ilk çevrim içi toplantıda 'Evlatlarımızın, öğretmenlerimizin ve tüm toplumun sağlığını önceleyerek gerektiğinde illerin koşullarına uygun olarak öğrencilerimizi okullarına kavuşturmak temennisindeyiz' ifadelerini kullandı.

İstatiksel verilerin yanı sıra ailelerden gelen mektuplar ve mesajlarla öğrenme süreçlerindeki gereksinimleri yakından takip ettiklerini belirten Bakan Selçuk, çok yakında detaylarını kamuoyuyla paylaşacakları 'Ulusal Destekleme Programı' ile uzaktan eğitim döneminde oluşan öğrenme kayıplarının giderileceğine işaret ederek, 'Bu program, her bir çocuğumuzun ihtiyacı olan destekleme eğitimini alabilmesine, varsa açığını kapatmasına, yoksa bilgisinin pekişmesine yarayacak' dedi.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
59
8
8
6
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Erol Öner

hızlı bulaşma vakaları artıyor..... rte okulları açıyor. ........................ kalan yorumu siz tamamlayın.

hazal güçlü

Koronavirüs artıyor. Okullar niye açılıyor?

İbrahim özdemir

Boş bir nesil yetişiyo, öğrenciler bilinçli hareket ederlerse çok sıkıntı olmaz bence

Nargiel Solara

Sebep ?

neden-ulan-neden

sadece 12.sınıflar açılıyor lisede sınav var çünkü