Görüş Bildir
Haberler
Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak? MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Sınavlar Hakkında Açıklama

Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak? MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Sınavlar Hakkında Açıklama

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle okullar kapatılmış durumda. Tüm kademedeki öğrenciler, eğitimlerini online olarak uzaktan gerçekleştiriliyor. Bayram tatili nedeniyle bu hafta uzaktan eğitim olmayacak. İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan milyonlarca öğrenci, sınavların nasıl yapılacağını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu. Peki, lise sınavları ertelendi mi? Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Lise Sınavları Ertelendi Mi?

Lise Sınavları Ertelendi Mi?

Geçtiğimiz ay yapılan son Kabine toplantısından sonra bir duyuru yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, “Okullarda 3 Mayıs sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 sonrasına ertelenmiştir.' ifadesi kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk; “Bir dönemde 3 sınav yapmamız gerekirken, tek sınav yapıyoruz. Bizim bir not vermemiz gerekiyor. Hiç merak etmesinler. Onların hayrına olmayan hiçbir şey yapmayız. Geleceği de düşünmek zorundayız.' açıklamasında bulundu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN?

17 Mayıs'tan sonra yüz yüze eğitimin hangi sınıflarda başlayacağının bir iki hafta içinde netleşmeye başlayacağını belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

'Ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının yüzde 30'lar civarında tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde biraz daha çok. 12. sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Can Yıldız

----Son Dakika---- Fenerbahçe Bu Sezonun Şampiyonu Olarak 20.Şampiyonluğunu Yani 4.Yıldızını Kazandı Şampiyon FB