Görüş Bildir
Haberler
Libya Başbakanı Serrac, Bugün Seçilen Libya Geçici Yönetimini Tebrik Etti

Libya Başbakanı Serrac, Bugün Seçilen Libya Geçici Yönetimini Tebrik Etti

Libya Başbakanı Serrac, Bugün Seçilen Libya Geçici Yönetimini Tebrik Etti

TRABLUS (AA) - Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde İsviçre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu (LSDF) üyelerinin oylaması sonucu seçilenleri tebrik etti.

Serrac, Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa Abdulhamid Dibeybe'nin seçilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada Serrac, 'Siyasi Diyalog Forumu'nun yeni yürütme otoritesinin seçimindeki başarısını tebrik ediyoruz.' ifadelerini kullandı.

Serrac, yeni yönetime başarı dileklerini ileterek, seçimi kazanan geçici yönetimi sorumlulukla hareket etmeye çağırdı.

Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa da konuyla alakalı Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Başağa mesajında, kazananlara çalışmalarında başarılar dileyerek, 'Demokrasinin en açık bir şekilde ortaya çıktığı bugünde kazanan listeyi tebrik ediyorum.' ifadelerine yer verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde İsviçre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu (LSDF) üyelerinin oylaması sonucunda, 24 Aralık 2021'de yapılması planlanan seçimlere kadar Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa da Abdulhamid Dibeybe seçildi.

Liste yöntemine göre yapılan oylamada, Menfi ve Dibeybe'nin yanı sıra Başkanlık Konseyi yardımcıları olarak Musa el-Koni ve Abdullah el-Lafi'nin bulunduğu liste, 74 üyeden 39'unun oyunu aldı.

Akile Salih, Fethi Başağa, Usame Cuveyli ile Abdulmecid Seyfunnasr'dan oluşan ve ikinci tura kalan diğer liste ise 34 oyda kaldı.

Kaynak: aa:text:20210205:23682995
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın