Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küçükken Sezercik ve Yumurcak Filmlerinden Aldığımız 10 Hayat Dersi

-

Sezercik ve Yumurcak filmleri hepimizin küçük yaşlarda izleyip kendimize dair bir şeyler yakaladığımız komik ve eğlenceli filmlerdi. Bakalım küçük yaşlarda şu an yaşadığımız hayatımıza dair bize ipuçları veren "10 Hayat Dersi" ne?

1. Vatan Millet sevgisi

Sezercik'i "Sezercik Küçük Mücahit" filminde üniformalı hali ile vatanı savunurken izlemiştik.

2. Haksızlığa karşı her türlü kapışırım aga!

Ekmek parası için balon satan Sezercik'in balonunu çalmaya çalışan zengin çocuğun "Knockout" oluşu. Ekmek parası için savaşmayı bize sen öğrettin Sezer Reiz.

3. Yıkılmadım ayaktayım

Sezercik yine ekmek parası için yollarda. Bu sefer sırtında bir küfe erzak taşıyor. Hayatın sillesini küçük yaşta yiyen Sezercik bizlere asla yılmamamız gerektiği mesajını veriyor. Helal olsun sana aslan parçası Sezer.

4. Beni pavyona alıştıran senin y.şak enişten

Pavyon raconunu babasıyla pavyon pavyon gezen Sezercik'ten öğrenmiştik...

5. Aldı verdi ekonomiye can verdi

Ticareti küçük yaşlarda Yumurcak'tan öğrenmiştik. Hangimiz küçük yaşlarda sokakta bir şeyler satmaya çalışmadık ki...

6. Din dil ırk gözetmedi, çitlembik en iyi arkadaşıydı

Yumurcağın en yakın arkadaşı Çitlembik zenci boyacı bir çocuktu. Yumurcak Reis ne rengine baktı ne de cebindeki parasına. Seviyoruz seni mangal yürekli çocuk..

7. Karate Kid de neymiş bizde Sezer Baba vardı...

Bizler karateyi Karate Kid'den değil Sezercik'ten öğrenen nesildik. Şu can alıcı hamlelere bir bakın hele.

8. İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok sever oldu

Başına gelen kalmayan Sezercik mutluluğu hayvanlarda buldu hep. Eşek olsun köpek olsun yeter ki içten olsun. Son parasıyla aldığı lahmacunu sokak köpekleriyle paylaşırdı. Hepimize hayvan sevgisini aşıladı...

9. Viskiyle efkar dağıtırdı

Yumurcak Reis efkarlandı mı iki kadeh viski içmeden yapamazdı. Adabıyla içmesini bilirdi. Yıkılmazdı. Viskiyi çift buzla yuvarlardı. İçmenin adabını Yumurcak Reis'ten öğrendik...

10. Kahrol düşman al sana bomba

Sezer Baba genelde sevmediği, ısınamadığı kişilere bubi tuzakları hazırlardı, şakalar yapardı. Sağ olsun bizler de sayesinde çok kişiyi çileden çıkardık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
voiceofvoice

Öksüz Sezer: Kimse görmedikten sonra hırsızlık sayılmaz ki... / Ekrem Bora: Allah'ın görmesi yeterli değil mi? (8 yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, bilmem kaç cuma vaazı, hiçbiri şu iki repliğin verdiği ahlâkî dersi veremedi bana)

ezgisen

ya bu sezercik de mi idi hatırlamıyorum bi filmi vardı yurtta kalıyordu bu öğretmenlerine hep yaramazlık yapardı hatta gözlüklü bi velede çok çektirmişti neyse öğretmeni bunun karşısında özendire özendire taze fasulye yiyodu işte bende hayatımda ağzıma sürmediğim taze fasulyeyi öğretmen sayesinde yemeye başladım çocuk değil ben özendim resmen :D buda böyle bir anımdır çocuğu görünce hep aklıma gelio

sevgii

bigün ben de yiyicem o şekeyleyden

kulliyen-yalan

Kıyak abiymişsin, helal olsun repliği efsanedir 😊

elaa

"Benim olacak fıstık binicem vurucam kırbacı vurucam kırbacı" seni de unutmadık şişko Nuri :)

Görüş Bildir