Küçük Yaşta Yaşadığı Tacizler ve Zorbalıklar Başkalarının Başına da Gelmesin Diye Sesini Duyuran Genç Kadın

-

Dünyada her geçen gün, tacizler ve zorbalıklar artıyor. Cinsiyet ayırmadan kadın, erkek neredeyse çoğu insan zamanında tacizlere ya da zorbalıklara uğruyor. Buna karşı sesini çıkarabilecek gücü kendinde bulamıyor belki mağdurlar ya da ailelerinden korkuyorlar. Böyle durumlarda da karşı tarafın yanına kalıyor yaptıkları.

Artık, ufak yaşta yaşadığı tacizleri, zorbalıkları cesur bir dil ile paylaşıp, başkalarına da cesaret vermek isteyen bir kadının yaşadıklarını aktarıyoruz size.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

Başımıza gelen olaylarda korkmadan cesurca davranmamız gerekiyor. Biliyoruz ki, bu kolay değil ama bize bu travmaları yaşatanlar hayatlarına normal bir şekilde devam etmemeli.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duygusal_panda

Küçükken ben de tacize uğradım o yüzden çocukken psikolojim bozuldu. Kaç defa intihar denedim ama lanet olsun ki beceriksizim yapamadım..

mv

Bazı yerlerde insanlarda şöyle bir zihiyet va:"başında örtü yoksa sana her şey müstehak.O tür anneler çocuklarına da bunu aşılıyor. Sonuç itibariyle sokakta başın açık dolaştığında 7sinden tut 70mişine kadar herkes sana sapıkça bakıyor. Bazıları alenen laf atıyor. Bunu gören koca koca adamlar tepki vermediği bazıları güluyor.

aysegul-yildiz18

Erkek kuzenlerim de küçükken böyle yapmışlardı o zaman ne yaptıklarını anlamadım şimdi anlıyorum daha, anne ve teyzelerimize gelince şunu söylemek istiyorum bu pislik zihniyetlere asıl cesaret veren bu kadınlar... taciz ve tecavüze uğramak bizim suçumuz onlara göre... bunu yenebilicek tek şey eğitim !

john_senaing

çok haklı

askito-muyum-ben

Ebeveynler sanıyorlar ki çocuğum benden korkarsa akıllı durur. Asıl çocuk ebeveninden korkmamalı ki başına böyle bir şey gelirse direk anlatabilsin olay büyümesin, büyüse bile ailesinin onunla olduğunu bilsin.

Görüş Bildir