Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küçük Çocuklu Ailelerin Tatilini Özetleyen 17 Kavram

 > 
405PAYLAŞIM

Tatil kelimesi bile insanın gözlerinin uzaklara dalmasına yeter. Ancak çocuk sahibi olmadan hele ki küçük çocuğunuzla tatile çıkmadan büyük konuşmayın deriz.

Çocuklu aile tatili size böyle gösterilir...

Ya da böylesine keyiflidir... Peki öyle mi?

1. Ağrı kesici, ateş düşürücü, mukolitik

Tatilin ikinci gününde, birinci gününde havuzdan çıkmayan çocuğunuzu ateşler içinde bulabilirsiniz. Acaba havuz mu yoksa yediği dondurma mı veya klima mı? Neden oldu ki? Tatilin yarısına kadar hasta gezer diğer yarısını da size diken üstünde geçirtir.

2. Ya bir tane daha ya...

Temsili resim olarak dondurma koyduk ama tatile çıkan aileler bilir bu her şey olabilir. "Ama küçük çocuk konuşamaz ki?" dediğinizi duyar gibiyiz, uvaaaaaaaaa diye bağırınca aileler anlar siz dert etmeyin.

3. Hadi bir kaşık daha, hadi hamm!

Neticede evinizde değilsiniz, çocuğunuzun sevdiği şeyleri yapma şansınız yok, ne bulursanız o. Ama çocuğunuzun bunu bilmemesi gerçekten üzücü.

4. Yeter artık çıkın!

Çocuklu aile tatilinin vazgeçilmezi söz öbeği. Periyodik olarak günün her saatinde "yeter artık çıkın... Buğra, Ayşe hadii" diyen birileri illaki olacaktır.

5. Hilmi çocuk nerede?

Bir başka çocuklu aile vazgeçilmezi. Onlarca çocuk arasında bir anda gözden kaybedilen küçük Ayça ve onun telaşe müdür annesi. Hilmi ne yapsın çocuk durduğu yerde durmuyor ki?

6. Sen girebildin mi havuza bugün?

Eşlerin birbirine sıkça sorduğu soru. Çocukların peşinde koşmaktan denizi havuzu unutan çiftlerin acıklı seslenişi. Anne genelde çocuk havuzuna girmiş, dizlerini serinletmiştir.

7. Güneş ne çabuk doğdu ya

Günün yorgunluğunu çıkarmak için ne kadar kısıtlı zaman olduğuna şaşarsınız. "Canım zaten tatile çıkınca uyunmaz ki?" diyebilirsiniz ama bu çiftimiz barda, diskoda sabahlamadı ki? Adam çocuk salladı misal ayaklarında.

8. Odanın manzarası da hiç fena değil aslında

Gece dışarı çıkmayı unutun! Onun içindir ki çocuklu çiftlerin tatile çıkarken öncelikleri geniş, ferah ve balkonlu odalardır. Vakitlerinin büyük bölümü orada geçer çünkü.

9. Neden erken döndünüz?

Tekne turu olur, mavi tur olur, çıkılan gezilerden erken dönülür nedense. Sebebi basit "çocuk durmadı". Durmazlar...

10. Yok ya oraları göremedik biz

Tatilden dönen çocuklu çiftin klasik cümlesi. Oralar dediği gidilen yerin kültürel mirası, antik kentleri, dünyayı kıskandıran kumsalları. Nedenini söylemiyoruz, bir tahmin yürütün.

11. Bebek yatağı da mı yok?

Önceliğiniz havuzun büyüklüğü, odanın temizliği, yemeklerin güzelliği değildir asla bebek yatağı, mama sandalyesi kovalarsınız.

12. Kremle kremle...

Elde krem çocuğun arkasından histerik şekilde koşan kadın figürünü aklınıza getirin.

13. Ay Hilmi çocuk havuza gidiyor, ay ay ay yakala!

Hilmi'nin çilesi bitmez!

14. Müziğin sesini biraz kısabilir misiniz?

Bir tatil köyünde, otelde, vb. çocuklu aile var mı öğrenmenin en kolay yolu, gece saat 11'den sonra müziği biraz açmaktır. Resepsiyonu arayan arayana!

15. Uyudular mı?

Babanın anneye sorduğu, tarihin en acıklı sorularından biri.

16. Kumdan kale

Her babanın imtihanı. Resme aldanmayın 32 baba bir araya gelse bir kulesi yapamaz bunun.

17. Neden anlamıyorsun güneş tam tepede!?

1,5 yaında çocuğa bunu diyen anne artık tükenmiştir. Öğle sıcağında denize giren çocuğunun peşinde ve ondan kendini sorgulamasını istiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir