Görüş Bildir

etiket KPSS'de Skandal! Öğretmenlere, Koronalı Adaylara Gözetmenlik Yapacakları Bildirilmemiş

Anasayfa > Gündem

Ankara’da Kovid-19 pozitif olan vatandaşların Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda KPSS’ye girdiği ancak ÖSYM’nin gözetmenlere bu durumu bildirmediği öne sürüldü. İddiayı ortaya atan Twitter kullanıcısı doktor, 50 yaşındaki annesinin sıradan bir maske ile sınav boyunca pozitif vakaya maruz bırakıldığını söyleyerek ÖSYM'ye isyan etti.

Bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) Kovid-19 pozitif ve temaslı adayların sınava girdiği okuldaki gözetmenlere durumun bildirilmediği öne sürüldü.

Acil servis doktoru olduğunu belirten @zutkuyucu isimli Twitter kullanıcısı, 50 yaşındaki annesinin durumdan habersiz bir şekilde bu okulda gözetmenlik yaptığını söyledi.

“Gözetmenlerin durumdan haberi yok, ÖSYM bunu bildirmemiş. Herkes bu kadar önlem alırken gözetmen öğretmenlere haber bile verilmeden pozitif hastalara 130 dakika gözetmenlik yaptırılıyor. Hem de sadece evden getirdiği maske ile. İnsan hayatı bu kadar mı değersiz?'

Durumdan haberdar edilmiş olsalardı annesine gerekli koruyucu ekipmanları temin edeceğini belirten doktor,

'Ama haber verilmedi ve görev gereği savunmasız bir şekilde 130 dakika pozitif vakaya maruz bırakıldı. @OSYMbaskanligi siz bugün benim annemin canına kast ettiniz.' dedi.

İşte doktorun skandalla ilgili paylaşımları 👇

İşte doktorun skandalla ilgili paylaşımları 👇

Olaya tepki gösterenler arasında benzer durumu yaşadığını söyleyenler de oldu 👇

Olaya tepki gösterenler arasında benzer durumu yaşadığını söyleyenler de oldu 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
684
166
84
59
12
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?