Koronavirüs Tedavisinde Yüzlerin Görünmediği Maskelerin Ardındaki Gülümsemeyi Sergilemek İçin Kıyafetlere Fotoğraf Asma Akımı Başlatıldı

37PAYLAŞIM

Bu durumda bir tebessümün değerini görmezden gelemeyiz.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/doctor-portra...

Koronavirüsle mücadele ettiğimiz günlerde, en büyük sorumluluğu omuzlarında taşıyan doktor ve hemşirelerimiz canla başla çalışıyor biliyorsunuz ki...

Bu süreçte giydikleri ve taktıkları korumalı ekipmanlar da ayrılmaz parçaları oldu.

Takılan maskeler, hastalar için belki de en büyük etkiye sahip olan gülümseme gibi mimikleri görülmesini imkansız hale getiriyor.

San Diego'daki Scripps Mercy Hastanesi'nde doktor olan Robertino; geçtiğimiz günlerde acil servise girerken, hastaların yalnızca virüsten değil aynı zamanda çalışanların görünüşlerinden de olumsuz şekilde etkilendiğini düşündü.

Yaratıcı doktor, bu düşünceden yola çıkarak koruyucu kıyafetleri çıkarmadan hastaların moralini yükseltecek bir fikir üretti ve gülümserken çektirdiği bir fotoğrafını kıyafetine astı. Birçok sağlık görevlisi de bu hareketten etkilenerek kendilerinde uyguladı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşıma, 'Güven veren bir gülümseme korkmuş bir hasta için büyük bir fark yaratır' yazarak hissettiklerini dile getirdi. Bu şekilde, ilk başta koruyucu gözlüklerin arkasında sadece bir çift göz olan doktorlar güven veren gülümsemeleriyle birlikte çok daha insani bir şekilde tasvir ediliyor.

Yaşlı hastalıkları uzmanı olan doktor Kate Granger ise gülümsemenin; doktor ve hasta arasındaki bağı kurmak, stresi azaltmak ve uyum sağlamak için çok önemli bir nokta olduğu söylüyor.

Derek, sosyal medyada yapılan paylaşımda bu fikri gördüğünü ve bu stresli dönemde hastalarını rahatlatmanın güzel bir yolu olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Sağlık çalışanlarının gülümsemelerini gösterebilecek bir diğer seçenek ise her zaman ulaşılamayan bu koruyucu kıyafetler...

Boredpanda'ya göre, konuyla ilgili yapılan gönderi çok fazla etkileşim aldı ve sağlık personelleri arasında büyük bir hareketin olası başlangıcına işaret ettiği düşünülüyor.

Başlatılan bu akıma gelen tepkilerden bazıları ise şöyleydi:

'Buna bayıldım. Tebessüm, stresi azaltmak için birçok şey yapabilir. Yaptığınız şey için hepinize teşekkür ederim.'

'Böyle insanlar için cennette özel bir yer var.'

'Hastalarımın, gülümsememi görebilmelerini özledim. Umarım bunu gözlerimde görebilirler. Şu an hasta olarak hastanede olmak için korkunç bir zaman ve şu an basit bir gülümseme bile ulaşılmaz halde.'

'Mükemmel bir fikir. Bu, hastayı doktora daha samimi ve insani bir şekilde bağlar. Umarım bu viral olur ve yeni bir trend başlatır. Tanrı kutsasın'

Bunun bir tatbikat olmadığını anlamanızı umuyoruz ve evde kalıp, ellerinizi yıkayıp, sosyal mesafeyi korumanızı rica ediyoruz.

Sizce bir gülümseme bu kadar önemli mi? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
brazian

Bunu görünce direk aklıma ailelerinden uzak kaldıkları ve 10 nisan gecesi geliyor. Yazık ettiler sağlık çalışanlarının emeklerine

psyhedelichead

İnanılmaz moral verici bi' şey ki bu.. ilk iki ameliyatımı hiç unutmuyorum.. 6 yaşımda geçirdiğim, adenoid ameliyatı bir de 18 yaşımda rinoplasti ameliyatımda doktorla göz göze geldiğimiz ve birbirimize güldüğümüz o anı ilk heyecanı..

birinci-tekil-birey

Harikasınız..... Hepiniz..... (Plansız sokağa çıkma şeysiyle bizim sağlık personelimizin 3 haftalık emeği çöp olmasaydı iyiydi)

kalemine

ah ulan şu adamların emeğini nasıl bir gecede hiç ettiniz. vicdanınız kurusun

Görüş Bildir