Korona Günlerinde Kongre: Kadın Kolları Toplantısını İptal Etmeyen CHP Tepkilerin Odağında

 > 
277PAYLAŞIM

Koronavirüse karşı alınan önlemlere rağmen CHP'nin kadın kolları kongresini iptal etmemesi tepkilere neden oldu. Kongrede kadınlara konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Doktor Canan Kaftancıoğlu "Bu memleketin tek derdi koronavirüs değil" ifadelerine yer verdi. Sosyal medya ise yapılan toplantıya tepki gösterdi.

Dünya çapına yayılan koronavirüs nedeniyle Türkiye'de toplantılar iptal edildi ya da ertelendi. Siyasi partilerde kongrelerini iptal ederek koronavirüsün yayılmaması için önlemler aldı. CHP de kendi bünyesinde korona için tedbirler alarak,  37. Olağan Kurultayı'nı ve parti içinde yapılacak tüm kongreleri erteleme kararı almıştı.

Bu iptallere rağmen CHP 14. Olağan İstanbul İl Kadın Kolu Kongresini Beşiktaşta gerçekleştirdi👇

Toplantıya gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından tepki gösterdi👇

İsmail Saymaz yaptığı paylaşımda "AKP’liler Umre’cileri ziyaret ederken, CHP’liler kadın konferansı yapıyor. Rastgele yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca Kaftancıoğlu'nun doktor olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Üstelik Canan Kaftancıoğlu’nun mesleği doktorluk. Bu vurdumduymazlık nasıl mümkün olabiliyor, hiç anlamıyorum."

Kaftancıoğlu'da sosyal medyadan İsmail Saymaz'a cevap verdi👇

Kaftancıoğlu cevabında şu ifadelere yer verdi:

"Virüs yayılımı nasıl olur? Yurtdışı kaynaklı kontaminasyon ve riskleri nelerdir? Elma ile armut nasıl kıyaslanır? Önlemler alınarak bir toplantı nasıl yapılır? AKP’yi eleştirebilmek için yanına CHP’yi de koymalıyım kolaycılığı ve fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olma cehaleti."

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu önderliğinde yapılan toplantı sosyal medyada da tepki çekti📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir