Görüş Bildir
Haberler
Konya Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Kayıtları Nasıl Yapılır? KOMEK Kayıtları Başladı mı?

Konya Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Kayıtları Nasıl Yapılır? KOMEK Kayıtları Başladı mı?

KOMEK ile ASEM bahar dönemi kayıtları başlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOMEK ve ASEM’lerin alanında Konya’nın marka kurumları haline geldiğini söyledi. Yeni dönemde pandemi tedbirleri aksatılmadan eğitimlerin gerçekleşeceğini dile getirdi. Peki meslek edinmek isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağı hakkında araştırmaya başladı. İşte Konya Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) başvuruları hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM)’nde yeni dönem kayıtları başlıyor. Peki Konya'da yaşayan ve meslek edinmek isteyen vatandaşlar başvuruları nasıl yapabilir?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Açıkladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Açıkladı

Başkan Altay, “KOMEK kurulduğu günden bugüne kadar 486 farklı branşta 1 milyonu aşan kursiyeri mezun ederek Konya’da önemli bir yere sahip olmuştur. Pandemi sürecinde başlatılan çevrimiçi eğitimler ile şehir içi veya şehir dışındaki tüm kursiyerlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Kendisini geliştirmek isteyen tüm Konyalıları ve şehirde öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerimizi son başvuru tarihi 1 Şubat olan kurslarımıza kayıt yaptırmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

KOMEK'te Hangi Banşlar Var?

KOMEK'te Hangi Banşlar Var?

KOMEK her kayıt döneminde birbirinden farklı branşlar ve etkinlikler ile eğitimlerine doludizgin devam ediyor. Yeni dönemde, Model Uçak (ATA) Yapımı, Elde Maraş İşi, Rusça, Seramik, Çini İşlemeciliği, Java ile Programlama, Kısa Film Yapımı, Kaligrafi, Minyatür Sanatı, Bisiklet Kullanma Eğitimi, Ses Eğitimi, İlmihal gibi alanlar olmak üzere 366 branşta eğitim verilecek. Ayrıca yüz yüze eğitimlerde ilk kez açılacak branşlar arasında; Ahşap Tasarım ve Modelleme, Vantrolog, Türk Halk Oyunları, Kangoo Jumps, Alçı Rölyef (Sculpture Painting) Eğitimi, Görme Engellilere Yönelik Braille Satranç, Reformer Pilates, Spinning, Depreme Hazırlık ve Okuma gibi eğitimler bulunuyor.

KOMEK Uzaktan Eğitim Branşları...

KOMEK Uzaktan Eğitim Branşları...

KOMEK pandemi döneminde Konya’dan ve Konya dışından kursiyerlerin katılımıyla uzaktan eğitimlerine devam ediyor. Yoğun ilginin olduğu uzaktan eğitimlerde; Fusion 360, Linux Eğitimi (Ubuntu), Python İle Programlama, Wordpress Eğitimi, Dijital Okuryazarlık, Maliyet ve Yönetim Muhasebesi, Bilgisayar Destekli Nakış Desen Tasarımı, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Korece Temel, Yağlı Boya Resim, Karakalem - Sulu Boya Resim, Illustrator Eğitimi, Cimatron ile Modelleme, Kağıt Rölyef, Revit İle Modelleme, Güzel Konuşma Atölyesi gibi 85 farklı branşta eğitim verilecek.

KOMEK Başvuruları Nasıl Yapılır?

KOMEK Başvuruları Nasıl Yapılır?

Konya merkez ve ilçelerde 69 kurs merkezinde faaliyetlerini sürdüren KOMEK ve ASEM’de yeni dönem kayıtları 18 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılabilecek.

KOMEK BAŞVURU LİNKİ

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın