Konforlu Bir Karavan Haline Getirdikleri Okul Servisi ile Dünya Turuna Çıkan Çift ile Tanışın

1.5bPAYLAŞIM

12 metre boyundaki eski bir okul servisini, lüks bir karavana dönüştürerek yola koyulan bu çiftin iki de sevimli dostu var! 28 yaşındaki Chase Green ve 25 yaşındaki Mariajose Trejo, ABD'nin Nashville eyaletindeki sabah 9 akşam 5 mesleklerinden ayrılıp dünyayı gezmeye karar verdiler. 

Bizi kıskandıran bir yola düşme öyküsünü daha sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/travel/9420272/...

Chase ve Mariajose bu otobüsü baştan yaratmak için toplam 16.000 dolar ve 4 ay harcadılar. 84 yolcu kapasiteli otobüs artık 23 metrekarelik lüks bir karavan.

Çift bu karavanın daha önce yaşadıkları evin çeyreğinden bile daha küçük fakat onlar çok daha mutlu ve rahat olduklarını söylüyor.

Araçta büyük bir su deposu, çift kişilik yatak, banyo, tuvalet, duş, güneş enerjisi paneli, buzdolabı, derin dondurucu ve mutfak bulunuyor. 

Dış kısımda ise kullanabilecekleri bir ocak, hamak ve teras düzeneği var.

Chase dönüşüm için verdiği bir röportajda şunları söylemiş;

"YouTube'da insanların minibüsleri dönüştürdüğünü görüyorduk. Aslında izlediğimiz ilk videoları babam bize göstermişti çünkü küçük alanda minimal yaşam bizi çok cezbediyordu. Kullanmadığımız birçok mobilya ile dolu bir evde yaşıyorduk."

2018 yılının şubat ayında, kurumsal işinden birçok diğer iş arkadaşı ile birlikte kovulunca kız arkadaşı Marijose ile birlikte hayatını değiştirmeye karar vermiş.

Çift 2018 yılının Ağustos ayında evlerini satıp iki ay sonra yola koyulmaya hazırlarmış bile.

Şimdiye kadar genellikle Amerika kıtaları içinde seyahat etseler de planda tüm dünya var!

Chase bir web tasarımcısı olarak çalışıyor, Marijose ise bir makyaj sanatçısı.

@tioaventurabus isimli Instagram kanallarında ise hesaplarında sadece 18.000 takipçi var.

Chase'e göre sürekli yolda olmanın en güzel yanı, benzer fikirde ve alışkanlıklarda insanlar ile tanışmak.

"Ayrıca yoldaki öykülerimizi internette YouTube üzerinden paylaşarak para kazanmayı öğrendik. Ahlakları ve etikleri bize uyan markalarla ya da  şirketlerle çalışıyoruz."

Öte yandan her ikisi de yolda olmanın zor yanları olduğundan da bahsediyor. Örneğin sağlıklı içme suyu ya da park yeri bulmak zaman zaman sorun teşkil edebiliyormuş.

"Çok fazla araştırma ve planlama yapmak gerekiyor. Her ne kadar planlasak da, bazen gittiğimiz yerde aracı park etmek yasalara aykırı olabiliyor."

"Bazen 100 dolardan fazla park cezası yediğimizi bulduk, bazen de iyi niyetli polisler bize yardımcı oldular. Ama hiçbiri sabah 9 akşam 5 çalışmak kadar zor değil."

Çift günün birinde küçük bir ev sahibi olmak istiyor fakat seyahat etmeyi asla bırakmayacaklar.

Aileleri de onlara bu konuda destek olmuş.

"Ailelerimiz, böyle bir şey yapacaksanız gençken hayallerinizin peşinden gidin diyerek bize destek oldular. Hayat kısa."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
altmisbir

Gerçekten özendim. Gidicen ıssız yerlere yada yeni şehirlere yeni kültürlere kaybolucaksin gezeceksin yanında sadece sevdiğin var doya doya aşkını yaşayacaksın. Ne yazık ki coğrafya kaderdir biz sadece heves edebiliyoruz.

ecem-sinemis-uke1

'Coğrafya kaderdir. Biz yalnızca heves ediyoruz.' demek kadar saçma bir şey yok sanırım. Gerçekten isteseniz yapmamak için hiç bir sebep bulamazsınız.

veys-holat

türkiyeden çıkmak için gereken vize parasını bir yıldır toplayamıyorum. coğrafya kaderdir.

ecem-sinemis-uke1

Şayet gerçekten çıkmayı istiyorsanız çeşitli yollar bulabilirsiniz. Örneğin birinden borç alabilirsiniz. Harcamalarınızı kısabilirsiniz. Hatta kulağa pek hoş gelmiyor ama yasadışı yollar da bir seçenek.

efsenay1903

sabah 9 akşam 5 çalışma zorluğu mu biz sabah 8 akşam 7 çalışıyoruz o saatler bize sultanlık

metin-akalp

Kızın fotoğrafları olayla hiç alakası olmamasına rağmen konuya sonradan dahil olmuş gibi duruyor. Katalog mankeni gibi.

aperfectcircle

bu tarz içeriklerden ve bu tarz insanlardan da bıktım, küfür edip gidecem.. sie aq.. by.

elanonimo

dünyayı gezerken mümkünse türkiye'den geçmesinler hem kadına hem adama hatta köpeklerine bile tecavüz edip bir ormana atıp arabayıda parça parça edip satabilecek potansiyelde milyon tane adam var siktimin ülkesinde.

xolonelx

hemen klasik yorum gelmiş.türkiyeye gelmeyin..s...rler..sen de haklısın tabii ..bu tür yorumlar prim yapar.kendi ülkesini kötülemek moda artık.modaya uyayım diye türkiyeye gelen herkes tecavüze uğruyormuş gibi yapılan yorumlar akıl tutulmasıdır.

chngrkhrmn

siktir git o zaman beğenmiyorsan siktimin gavatı. yapıyorsan adam gibi yorum yap siktimin ülkesi deme cesaretini nerden buluyon piç. yorumu beğenen 24 adet piç siz de siktir olup gidin ülkeden

elanonimo

bu ülkede yaşadığım ve ülkenin durumu geleceğimi sikip attığı için siktimin ülkesi deme cesaretini buluyorum. imkanımız olsa siktir olup gideriz zaten kafanı yorma sen sik kırığı. türkiyeye gelen herkes tecavüze uğruyor diye bir şey yazmış mıyım orada ben? iyi okuyun fındık kadar beyninizle okuduğunuzu anlamadan buraya gelip yorum yapmayın.

Görüş Bildir