Komşusunun Noel Hediyesini Reddeden Edip Yüksel Sosyal Medyanın Gündeminde

2bPAYLAŞIM

Edip Yüksel Türkiye'den ABD'ye göçmüş bir felsefe profesörü, akademisyen ve aynı zamanda Kur'an üzerine yaptığı çalışmalarla isminden söz ettiren bir yazar. Sosyal medyayı da oldukça etkin kullanan Yüksel son paylaşımıyla tepkilerin odağı haline geldi.

Paylaşım bu.

Tabii tepkiler de geldi.

Bunun şımarıklık olduğunu düşünenler de oldu.

Lynn Hanım'ın olgunluğu da takdir gördü.

Bakalım bir sonraki Noel'de tepkisi ne olacak.

Fotoğraf çekip paylaşması da ayrı bir konu.

🤔

Genelde tepkiler bu minvalde olunca Edip Yüksel'den açıklama tweetleri geldi.

Aktardığına göre Lynn Hanım evden mutlu ayrılmış.

Hatta bir de video gönderdi.

Tepkiler, açıklamalar derken olayın en dikkat çekici kısmı da Edip Yüksel'in gazeteci İsmail Saymaz'la olan diyaloğu oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tru-storyz

Ne kadar misafirperver bir davranış (!)

yerlihulk

dinci ama ahlaksız bir orospuçocuğu

fatih2685

Şimdi sevgili mal kardeşim. O güzel ablamız size hediye getirdiği zaman alsaydınız, daha sonrada bizim dini günümüze ait bir zamanda (Muharrem ayında aşure Kurban bayramında et, Ramazanda İftar sofrası v.s.) sizde ona hediye takdim etseydiniz çok mu saçma olurdu acaba? Neden böyle mallık yapıyorsunuz siz? Neden kendinizi bir halt zannediyorsunuz? Dini sohbet yapacakmışsınız yine yapın o da anlatsın sizde anlatın. Bu yaptığınız sevgili mal kardeşim kesinlikle ve kesinlikle savunulacak bir şey değil. O insan sizin yüzünüze bakmasa yeridir.

kendineassassin

Lisede Süryani bir arkadaşımız vardı, Paskalya zamânı çörek getirdi, öğretmen de ilk dersi kesti; kahveler alıp muhabbet ederek geçirdi dersi, geri çevirmek aklımızın ucundan bile geçmedi.. Şimdi böyle ruhsuz ve hoşgörüsüz pezevenkler yüzünden kendi inancımdan soğuma raddesindeyim.. Evet, "pezevenk" diyorum; çünkü hiçbir inancın doğasına sığmayan saçma sapan bir ideolojiyi pazarlıyor bu herif fâhişe gibi..

goruncekadam

Güzel ahlak dinden bağımsızdır. Örnek vermeme gerek yok sanırım. Kendini Müslüman olarak tanıtım yaptığı ayıbı görmüyor, üstelik onu destekleyenler de var. Şimdi o yabancı kadın müslümanlara nasıl bakar? Ben söyleyeyim. İtici, hoşgörüsüz bakar. Hediyeleşmek islamda yok mu? Başka dindeki insanları öcü gibi kötü gösteren bir din sanırım İslamiyet.

fatih2685

Kardeşim her zaman söylüyorum bu olay direkt olarak cahillikle bağlantılı. Bir halt bilmemesine rağmen bildiğini iddia eden ve kendince bir mekanizma geliştiren aptallar sürüsü bunlar. Herkesin inancı kendinedir. Sen bu kadıncağızı kucaklamazsan onun dininden gelen bir şeyi reddedersen yarın o da senin dinini ve onunla alakalı faaliyetleri yok sayacaktır vede bunda sonsuz haklı olacaktır. İlk cümlene destek olarak ahlak yoksa din hiçbir işe yaramaz diyorum ve hayırlı günler diliyorum.

Görüş Bildir