Görüş Bildir
Haberler
Koç Holding'in Ardından Sabancı ve Borusan da İstanbul Sözleşmesi'ne Destek Çağrısı Yaptı

Koç Holding'in Ardından Sabancı ve Borusan da İstanbul Sözleşmesi'ne Destek Çağrısı Yaptı

Koç Holding'in ardından TÜSİAD kanadının önemli aktörlerinden Sabancı Vakfı ve Borusan Holding de İstanbul Sözleşmesi'ne destek mesajları yayımladı ve yürürlüğe girmesi çağrısında bulundu. Açıklamalarda, İstanbul Sözleşmesi’nin korunması, etkin bir biçimde ve kararlılıkla uygulanması gerektiği vurgulandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Koç Holding'in açıklamasının ardından Sabancı Vakfı ve Borusan da İstanbul Sözleşmesi'ne destek açıklamaları yaptı.

"Başka Pınar Gültekinlerin öldürülmemesi için İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması şart"

"Başka Pınar Gültekinlerin öldürülmemesi için İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması şart"

Sabancı Vakfı tarafından 'Kadın cinayetlerine son vermek için #İstanbulSözleşmesi etkin bir biçimde uygulanmalıdır. Kadınların yaşam güvenliğinin sağlanması için #İstanbulSözleşmesiŞart #İstanbulSözleşmesiYaşatır' ifadeleriyle paylaşılan açıklamada şunlar kaydedildi:

'Ülkede her 10 kadından 4'ü eşi ya da partneri tarafından fiziksel şiddete maruz bırakılıyor. Kadınların yaşam hakkı ihlal ediliyor. 2016 yılından beri 'İş Dünyası Aile Şiddetine Karşı' projesini destekliyor, kalıcı çözümler üretmen için sivil toplum, uluslararası örgütler ve iş dünyasının iş birliği ile hareket ediyoruz.”

Vakıf tarafından yapılan bir diğer paylaşımda ise 'Başka #PınarGültekinlerin öldürülmemesi için İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması şart' denildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Borusan Holding’in açıklaması ise şu şekilde:

Borusan Holding’in açıklaması ise şu şekilde:

'Türkiye, kadınların şiddetten ve ayrımcılıktan korunması için hazırlanan İstanbul Sözleşmesi'ni, Avrupa Konseyi üye ülkeler arasında ilk olarak, 2012 yılında imzalamıştır. Tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni koruması ve kararlıkla uygulamaya geçirmesinin gerekliliğine inanıyoruz'

Geçtiğimiz gün de Koç Holding İstanbul Sözleşmesi çağrısı yapmıştı

Geçtiğimiz gün de Koç Holding İstanbul Sözleşmesi çağrısı yapmıştı

Koç Holding’den yapılan açıklamada, “Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir” denilerek şu ifadelere yer verilmişti: 

'İstanbul Sözleşmesinin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi’ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz. Kadınların şiddete maruz kalmadığı, öldürülmediği bir ülke için dayanışma içinde mücadele etmek gerektiğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadına yönelik şiddetle mücadele başta olmak üzere kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
176
72
11
4
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Magna karta yayınlanalı 800 küsur sene geçti biz kadınımızı hala korusak mı korumasak mı diye tartışıyoruz..bakın bu sözleşmenin farklı maddeleri de olabilir... Devamını Gör

Sezen Köse

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ŞART!

birsssss2

kodamanlar ses çıkarmaya başlamış hayret bir şekilde hayır olsun inşallah