Klasik Bir Manzara Resmi Diye Düşünenleri İnce Detaylarıyla Dumura Uğratan Şahane Bir Tablo: Stalheim'dan Görünüm

6.7bPAYLAŞIM

Bu kadar yetenek resmen bünyeye fazla!

Hep diyoruz ya, işin sırrı daima detaylarda gizli diye. İşte birazdan sizlere bahsedeceğimiz tablo, bunun bir numaralı örneği...

Burada görmüş olduğunuz eser, Norveçli ressam Johan Christian Dahl'ın en başarılı tablolarından biri olarak kabul edilen, hatta ulusal simge haline gelmiş olan, 1842 yılına ait yağlı boya tablo "View from Stalheim" yani "Stalheim'dan Görünüm".

İlk bakışta size sadece hoş bir manzara tablosu gibi geldi, öyle değil mi? Dağlar, güzel bir gökkuşağı, dağın eteklerine çizilmiş birkaç kulübe vs... Ama detaylara inince, işler ufak ufak değişmeye başlıyor. 

Gelin, bu ilginç detayları Twitter'da bizimle paylaşan UmbertoArte'den öğrenelim.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

Gerçekten hayranlık uyandırıcı bir eser, sizce de öyle değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-dogan20

Nasıl çizmiş la

melih-gode

Arada kara kalem ve soft pastel ile resim yaptığımı zannediyordum. benimki hani derler ya devede kulak değil devede atom parçası abi. Öyle bir sanat ki içinde ki ayrıntıyı görmek için bile sanatçı olmak gerekiyor her boş beleş bakan anlamaz cinsinden. Neyse gerçekten muazzam tebrik edilmez 1 dklık saygı duruşunda beklenir bu adamın önünde.

saffetfiliz.

Kullandığı büyüteçin boyutunu merak ettim :D, 246 x 190 cm ölçülerin de öyle ayrıntı yapmak şu an bile pek kolay değil (ben bilgisayar da yaparım diyenler uzak dursun).

fenni-sunnetci

oteki dunyaya faydasi var mi yok? ehli sunnet halidi kolundan mi ? hayir, eee ne anladim ben isten insan,hayvan figuru cizmek haram yavv ,- ben,cubbeli-

muhammed-akif-dogan

burdan inceleye bilirsiniz

Görüş Bildir