Görüş Bildir

etiket Kızlı Erkekli Orman Yürüyüşüne Gittiler Diye: Lise Öğretmeni Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Anasayfa > Gündem

Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde Coğrafya öğretmeni Engin Ulus hakkında öğrencileri kızlı-erkekli orman yürüyüşüne götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Beyoğlu Anadolu Lisesi, 2002 yılına kadar kız lisesi olarak eğitim verdikten sonra karma eğitime geçti. 172 yıllık okul 2016’da yeniden kız lisesi oldu. 2016'da bu karara karşı öğrenciler eylemler yaptı.

Gerçek Gündem’den Fırat Fıstık’ın haberine göre lisede şimdi de coğrafya öğretmeni Engin Ulus hakkında öğrencileri, orman yürüyüşüne kızlı erkekli götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Açılan soruşturmaya dair öğretmen Engin Ulus, sosyal medya hesabı üzerinden orman yürüyüşündeki fotoğrafı da paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

Açılan soruşturmaya dair öğretmen Engin Ulus, sosyal medya hesabı üzerinden orman yürüyüşündeki fotoğrafı da paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

'23 Ekim’de Belgrad Bentler Tabiat parkında organize ettiğim orman yürüyüşüne halihazırda öğrencilerimiz ve üniversite okuyan mezunlarımız katıldı. Bu kalabalığın yarısı öğrenci, yarısı mezun neredeyse ve o mezun öğrenciler içinde sadece bir erkek öğrencimiz var. O kadar öğrenci arasında bir erkek öğrenciyi görüp 17 yaşındaki kız çocuklarını erkeklerle buluşturma suçlaması işte bu fotoğrafın gerçekleştiği etkinlikten çıkmıştır. Okulun mezunları ile öğrencileri arasında bir bağ olmasını, mezunların abilik, ablalık yapmasını, üniversite okuyan mezunlarımızın halihazırdaki öğrencilerimize feyz vermesini, mezunlar ile öğrenciler arasındaki ilişkilerin daha da yaygınlaşmasını, aynı lise sıralarını paylaşan gençlerin ortak anılara sahip olmasını bir idare neden istemez?”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
212
82
54
14
5
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Grateful Dead

Şu ülkeyi terk etmek aldığım en güzel karar. O kadar huzurluyum ki şu kokuşmuş orta doğu zihniyetinden ayrıldığım için.. Bir daha da sikseler dönmem, bokunda... Devamını Gör

Countess Rain

Terbiyesiz.

Kzlt

Kızlı erkekli aynı havayı soldukları için mi. Yahu bunlar geçtiğimiz yıllarda ilkokul çocuklarını karışık oturtan öğretmeni bir öğrenci velisi şikayet etti d... Devamını Gör

Mr Logical

Çünkü öğretmen konuya yanlış açıdan bakıyor. Beyniyle düşünerek yorumlamaya çalışıyor. Halbuki orasıyla baksa konuya anlayacak. Sonuçta birisi, bir şeyin seb... Devamını Gör

Homo Economicus

Böyle düşünenlerin ellerine yakalanmayacaklarını bildikleri bir fırsat geçse tüm dünyayı sıraya dizeceklerine eminim, hem de "kızlı-erkekli".