Görüş Bildir
Haberler
Kız Öğrenciye 'Bayraklı İşkence' İçin Soruşturma

Kız Öğrenciye 'Bayraklı İşkence' İçin Soruşturma

Onedio Medya
12.03.2016 - 15:19

Yalova'da aynı lisede okuyan 6 kız öğrencinin başka bir kız öğrenciye yaptığı öne sürülen 'bayraklı işkence' için soruşturma başlatıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yalova’da Meslek Yüksekokulu öğrencisi Diyarbakırlı R.E.’nin Çınarcık’taki evine gelen aynı okul öğrencisi 6 kız tarafından dövülüp, elinde Türk Bayrağı ve alnına rujla T.C. yazılı fotoğrafının çekilerek sosyal medyada yayınlanması geniş yankı uyandırdı. Psikolojisinin bozulduğunu söyleyen R.E. rapor alıp Çınarcık’tan ayrılırken, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu olayla ilgili yeni bir soruşturma açıldığını söyledi.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Meslek Yüksek Okulu öğrencisi R.E., kendisinin sadece Diyarbakırlı olduğu için dövüldüğünü, olayın 'erkek arkadaş' yüzünden çıktığı iddialarının gerçek olmadığını söyledi. Kendisine bunu yapanların eski ev arkadaşları olduğunu söyleyen R.E., yatağının başucunda duran Türk Bayrağı'nı eline verip rujla alnına T.C. yazdıktan sonra çektikleri fotoğrafını cep telefonuyla diğer arkadaşlarına gönderdiklerini anlattı.

Bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve rapor alıp Çınarcık’tan ayrıldığını söyledi. R.E. iddia edildiğinin aksine tüm ayrıntıları polise anlattığını ekledi. R.E. bu konuda hiç bir açıklama yapmak istemediğini ekledi.

Yalova Valisi açıklama yaptı

Yalova Valisi açıklama yaptı
Yalova Valisi açıklama yaptı

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Çınarcık’taki olayın polise kayıtlarına göre, 29 Şubat günü saat 16.00’da meydana geldiğini söyledi. 

Vali, Diyarbakır doğumlu R.E.’nin, H.O. isimli kız arkadaşı ile aynı evi paylaştıklarını belirterek, kendisine ulaşan bilgileri şöyle anlattı:

 'Olay günü her ikisi de evde olmadığı sırada aralarında R.E.’nin eski ev arkadaşlarından Y.Ç., C.B. ve G.K.’nin de aralarında bulunduğu 6 kız R.E. ve arkadaşının evine habersizce giriyor. R.E. eve döndüğünde bu kişileri karşısında görmüş. Bu sırada, ’Sen benim sevgilimi çağırmışsın’ diyerek bağıran G.K.’nin saldırısına uğramış. Kavgaya daha sonra karışan diğer kızlar 3 saat boyunca R.E.’yi dövmüşler. Reçel döktükleri saçını sakız ile çekip daha sonra kesmişler. 

Bu sırada yüzüne de ruj ile ’T.C.’ yazmışlar. Ardından cep telefonunu yere vurup kırmışlar. Yalnız polisler eve gidince genç kızın yüzünde ruj ile yazılmış her hangi bir yazı görmemişler. R.E., polis ve savcılıkta verdiği ifadesinde de olayı bu şekilde anlatmış. Konunun sevgili yüzünden yaşandığını söylemiş. Daha sonra sanıklar gözaltına alındı. Bunlar ifadelerinde R.E. yi, G.K. ile birlikte erkek sevgilisini eve çağırdığı için dövdüğünü söylemişler. Çıkardıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.'

Vali Cebiroğlu, bu konuda medyada haber ve fotoğrafların yayınlanmasının ardından savcı ile konuştuğunu yeniden soruşturma başlatıldığını anlatırken, 'Olayın bu boyutunu da inceliyoruz. Görüntülerin provokasyon amacı ile montaj olup olmadığını araştırıyoruz' dedi.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

bravo vatani kurtardiniz amk salaklari... sonra kurtler niye bayragimizi sevmiyor diye veryansin edersiniz. e sen bayragi iskence araci olarak kulaniyorsun a... Devamını Gör

dürüst

bak kardeşim tepkilerinde haklısın ama şunu söylemek istiorum bi kaç o.cocuğu kürt dağa çıkmış diye bütün kürtlerden nefret etmek büyük bir o.cocukluğudur ay... Devamını Gör

Ne yaptınız şimdi ülkeyi mi kurtardınız yoksa o kıza bayrağı mı sevdirdiniz?Ülkenizi seviyorsanız çalışın okula farklı amaçlarla gitmeyin.Eminim ki bunların ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Simdi burda bir turk yuzunden butun turkleri suclamak olmaz, Bakiyorumda sitede kurtler hemen butun turkleri suclamis, ama sizin o kahpe domuz anasini siktim... Devamını Gör