Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kırım’da Okula Bombalı Saldırı: En Az 17 Ölü, 50 Yaralı

 > 
7PAYLAŞIM

Kırım’da bir okulda patlama meydana geldi. Patlamaya el yapımı bir bombanın neden olduğu öğrenildi. Görgü tanıkları, ayrıca silah seslerinin duyulduğunu, maskeli ve silahlı saldırganın etrafa ateş açtığını anlattı. Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Kırım Başbakanı Sergey Aksenov ise şüphelinin 18 yaşında erkek bir öğrenci olduğunu ve saldırganın intihar ettiğini söyledi. Terör eylemi olarak açılan soruşturma, cinayet soruşturmasına dönüştürüldü. Saldırıda can kaybı 17'ye yükseldi ve yaklaşık 50 kişi ise yaralı. 

Patlama, Kırım’ın Kerç kentinde bir teknik okulda meydana geldi.

Grafik: RT

Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi tarafından yapılan açıklamada, patlamanın el yapımı bomba nedeniyle gerçekleştiği bilgisine yer verildi. 

Bombanın okulun kafeteryasında patladığı ve ölenlerin çoğunun gençler olduğu açıklandı.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini ifade etti.

Ardından Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü Svetlana Petrenko, olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini ve bu çerçevede soruşturma açtıklarını duyurdu.

📷 Moscow Times

Olayın ardından ilk yapılan açıklamalarda, patlamanın gaz sıkışması nedeniyle gerçekleştiği belirtilmişti.

Öte yandan bazı görgü tanıklarının ifadelerine göre, bölgede patlamadan önce çok sayıda silah sesi duyuldu.

Saldırganın 18 yaşında, 4. sınıf öğrencisi Vladislav Roslyakov olduğu belirtliyor.

Sözcü Svetlana Petrenko "Olayla ilgili tablodan yola çıkarsak bu genç okuldaki insanları vurdu ve kendini öldürdü. Bu doğrultuda, terör eylemi olarak açılan soruşturma, cinayet soruşturmasına dönüştürüldü" dedi.

 Zanlının yalnız hareket etmemiş olabileceği ihtimali de değerlendiriliyor.

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, facianın ardından Kerç’te 3 günlük yas ilan edildiğini açıkladı.

📷 TASS

RT, Sputnik ve Reuters

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir