Kiralık Katilin Kurbanı Bankta Oturan Kadın Oldu: 'Yine Yanlış Vurdum'

 > -

İstanbul Kağıthane'de yaşayan Zübeyde Kahraman, 2018 yılında hava almak için çıktığı evinin önünde vurularak hayatını kaybetti. Kahraman'ı vuran şahsın, kadının hava almak için oturduğu bankın yanındaki dükkan sahiplerini vurmak için gelen bir kiralık katil olduğu anlaşıldı. Yakalanan katil 'yine yanlış vurdum' dedi. 

Hürriyet gazetesinden Damla Güler'in haberine göre, olay sonrası soruşturma başlatan polis, asıl hedefin Hamza Terzi ve İsa Terzi olduğunu tespit etti. Polis, bir arsa nedeniyle Terzi ailesi ile Akkuş ailesi arasında yıllardır benzer olayların yaşandığını öğrendi. 

Olay gecesi ise Akkuş Ailesi tarafından Terzi Ailesi’ni korkutmak için tutulan bir kişinin olay yerine geldiği, ateş açtığı ve yanlışlıkla Zübeyde Kahraman’ı öldürdüğü tespit edildi. Polis saldırganın Murat Kaya olduğunu belirledi.

Daha öncede yanlışlıkla 6 yaşında bir çocuğu öldürmüş

Kaya’nın 2005’te de kiralık katil olarak tutulduğu ancak yanlışlıkla 6 yaşındaki bir çocuğu öldürdüğü ortaya çıktı. Cezaevine koyulan Kaya’nın 2017’de izin ihlali yaparak cezaevinden kaçtığı ve arandığı tespit edildi.

Murat Kaya ile Akkuş Ailesi üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Suçunu itiraf eden Kaya, “Amacım sadece korkutmaktı, kadını yanlışlıkla vurdum” dedi. İddianamede, Süleyman Akkuş ile İsa Terzi’nin 10 yıl önce Eyüp’te bulunan, o dönem değeri 500 bin dolar olan bir arazinin alınması için anlaştıkları, daha sonra ise arsanın değeri konusunda başlayan anlaşmazlık yüzünden iki aile arasında husumet çıktığı belirtildi. İddianamede ayrıca Süleyman Akkuş’un Ramazan Kuruöz isimli şüpheli ile 150 bin lira karşılığında, Terzi ailesinden birisinin öldürülmesi konusunda anlaştığı, Kuruöz de tetikçi olarak adamlarından Murat Kaya’yı görevlendirdiği de anlatıldı.

Tetikçi Murat Kaya hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep edildi

Olaydan 8 ay sonra hazırlanan iddianamede tetikçi Murat Kaya hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmek’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’tan ağırlaştırılmış müebbet ve 14 yıldan 23 yıla kadar hapis istendi. 

Diğer şüpheliler Akın Ak, Ergün Şahin, Ramazan Kuruöz ve Sezai Bozyel hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’tan 14 yıldan 23 yıla kadar hapis talep edildi. Şüpheliler Mehmet Karabunar, Kamil Akkuş, Mesut Akkuş, Muhammet Akkuş, Ömer Eke ve Süleyman Akkuş hakkında ise ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs azmettirmek’ten 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir