Görüş Bildir
Haberler
Kınalıda'daki Cinsel Saldırı Davasında Beraat Kararı: 'Bir Hukuk Garabetiyle Karşı Karşıya Kaldık'

etiket Kınalıda'daki Cinsel Saldırı Davasında Beraat Kararı: 'Bir Hukuk Garabetiyle Karşı Karşıya Kaldık'

Kınalıada’da G.T.’ye tecavüz ettiği iddia edilen ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan yargılanan pansiyon işletmecisi hakkında karar verildi. Savcının 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep ettiği M.A, beraat etti. Karar sonrası genç kadın gözyaşlarına boğuldu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kınalıada’da 2018 yılbaşı gecesinde G.T.’ye(26) tecavüz ettiği iddia edilen pansiyon işletmecisi M.A.’nın “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 18 yıldan az olmamak üzere hapisle cezalandırılması istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık M.A. ve avukatı katılırken, müşteki G.T. ve avukatları da salonda hazır bulundu.

Savcı cezalandırılmasını talep etti

Savcı cezalandırılmasını talep etti

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, mağdur G.T.’nin aşamalarda alınan ifadelerinin birbiriyle tutarlı olduğunu, mağdur ile sanığın önceye dayalı arkadaşlıkları bulunmasının rıza dışı gerçekleşen eylemi suç olmaktan çıkaramayacağını belirtti. Sanığın “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan kişiye karşı cinsel saldırı” suçundan 18 yıldan az olmamak üzere hapisle cezalandırılmasını talep etti. Katılan mağdur avukatı söz alarak, “Mütalaaya tamamen katılıyoruz. Sanığın mütalaa doğrultusunda cezalandırılmasını ve hükümle beraber tutuklanmasını istiyoruz” dedi.

Oy birliğiyle beraat kararı

Oy birliğiyle beraat kararı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sanık M.A. ise son savunmasında, “Suçsuzum, adalete inanıyorum. Üzerime atılı iftiralardan, taşıdığım ağır yükten aklanmaya geldim. Tecavüze ve kadına karşı şiddete ben de karşıyım. Kimseye tecavüz etmedim. Gönül rızası ile ilişkiye girdik. Suçsuzum, yargıya güveniyorum” diyerek beraatini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık M.A.’nın “nitelikli cinsel saldırı” suçunu işlediğinin sabit olmaması gerekçesiyle oy birliğiyle beraatine karar verdi. Kararı duyan genç kız, gözyaşlarına boğuldu.

"Gerekçesini bilmediğimiz bir beraat kararı verildi" 📹

Adliye önünde açıklama yapan G.T.’nin avukatı Rozerin Seda Kip, “31 Aralık 2017’yi 1 Ocak’a bağlayan gece sanık tarafından cinsel saldırı dosyasının duruşmasından çıktık. Cumhuriyet Savcısının sanık hakkında verdiği nitelikli cinsel istismar istemiyle mütalaasını verdi. Biz bir hukuk garabetiyle karşı karşıya kaldık. Mahkeme heyeti oy birliğiyle sanığın beraatine karar verdi. Ancak dosyanın mevcut içeriği, dosyaya sunmuş olduğumuz deliller, mağdurun almış olduğu raporlar dosyaya intikal ettiği halde, adli tıp raporunda tecavüzün doğrulandığının sonucunun olmasına rağmen gerekçesini bilmediğimiz bir beraat kararıyla karşı karşıyayız” diyerek dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıyacaklarını söyledi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

İstanbul’da yaşayan G.T.(26), yılbaşı gecesi gittiği Kınalıada’daki bir pansiyonun işletmecisi ve babasının arkadaşı olan M.A.(40) tarafından tecavüze uğradığını iddia ederek şikâyetçi olmuştu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan ve tutuklanan M.A., 1 ay sonra tahliye edilmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından M.A. hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 18 yıldan az olmamak üzere hapisle cezalandırılması istemiyle dava açılmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
415
106
49
13
10
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
pofuudk20

kendi adaletini sağlamak en iyisi vereceksin birine parayı sike sike gebertsin bu orospu çocuğunu adalete güvenmek falan kalmadı artık

Eren Korkmaz

evet, karakoy'de saldirya ugrayan basortulu vatandaslarin saldirgani isik hiziyla tutuklandi. Burdaki 30 kat daha agir bir suc, sonuc beraat. Magdur olan bas... Devamını Gör

Büşra Yılmaz

Boşuna çabalıyoruz,buradan gitmek en doğrusu.