Kimse Sormadı, Ahmet Hakan Cevapladı, Erdoğan Dinledi: 'Ekonomide Olumsuz Bir Tablo Yok, Hatta Tam Tersine...'

 > 
105PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D ve CNN Türk ortak yayınına katıldı. Programda Ahmet Hakan'ın "Ekonomide de herhangi olumsuz bir tablo yok" ifadesi ise sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Erdoğan, eski çalışma arkadaşları Ali Babacan ve Mehmet Şimşek için 'Bunlar faizciydi' ifadesini kullandı.

Erdoğan, “2008'de demiştim ki 'Kriz bizi teğet geçer.' Şu an parti çalışması yapan arkadaşlar karşı çıkmışlardı. Çünkü talimatı IMF'den alıyorlardı.Ve inandığımı ben de kararlı bir şekilde sürdürdüm. Bunlar faizciydi. Ben faizlerin devamlı düşürülmesini istiyorum. Faiz sebeptir enflasyon neticedir ve doğru orantılıdır. Faizi düşürdükçe enflasyon da düşer” dedi.

Erdoğan yerli otomobil için ise 'Halkımızın rahatlıkla alabileceği bir otomobil olacak diye düşünüyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Otomobili'nin fiyatının ne olacağına ilişkin soru üzerine, "Halkımızın inanıyorum ki cebini de rahatlıkla inşallah sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak diye düşünüyorum. Bir defa o olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez. İlk dönemlerde çok daha önemli. Ama şu bir defa çok çok önemli. Biz şimdi elektrikli bir otomobil yapıyoruz. Tamamen çevreci. Bu özelliği var. Bir diğer boyutu da özellikle gerek ön, gerek arka koltukların olduğu bölgede ciddi bir rahatlık var. Bu da çok önemli. Ses yok, hiçbir şey yok." ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan'ın ifadeleri ise sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yerini aldı.

Hakan, 'Faiz indiği anda ooo ülke şey olacak... Hatta Merkez Bankası başkanı direniyordu indirmemek için. Onu destekliyordu herkes. İyi direniyor da 'Hiç değilse ülke ekonomisine bir şey olmuyor' deniliyordu. Halbuki faiz indi, enflasyon da iniyor. Ekonomide de herhangi bir olumsuz tablo yok hatta tam tersine..." ifadelerini kullandı. 

Yayının tamamını buradan seyredebilirsiniz.

Öne çıkan bazı yorumları sizler için derledik 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir