Görüş Bildir

Kılıçdaroğlu: 'Sokağa İnmenizi Sağlamak İçin Tahrik Edebilirler'

Anasayfa > Gündem

Çeşme'deki Cumhuriyet Meydanı'nın açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, 'Sokağa inmenizi sağlamak için tahrik edebilirler, hepimiz sakin olacağız, sandığı bekleyeceğiz ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz' dedi.

Çeşme'deki bir otelde Basın Konseyi tarafından düzenlenen 'Medyanın Sorunları ve Beklentiler' programında konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye'de bağımsız gazetecilerin çok sorunu bulunduğunu, ilkinin medya patronu üzerindeki baskı olduğunu ifade etti.

İktidarı destekleyen medya organlarının sorununun olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, desteklemeyen medya patronuna her türlü cezanın uygulandığını, mali denetimler yapıldığını, kuruluşlarını satması için baskı yapıldığını belirtti.

'İşin garip tarafı saldıranların serbest bırakılması'

'İşin garip tarafı saldıranların serbest bırakılması'

Kılıçdaroğlu, bağımsız gazetecilere yapılan fiili saldırıların da dikkat çekici olduğuna işaret ederek, 'Gazeteciye doğrudan doğruya saldırıda bulunuyorlar. Yaralamalar, silah atmalar, dövmeler... Gazetecinin günahı ne Allah aşkına... İşin garip tarafı saldıranların serbest bırakılması, hatta bazılarının takibe bile alınmaması. Ellerinden gelse, utanmasalar 'Çok iyi yaptınız' diyecekler' dedi.

Özgür basının çok sorunu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Özgür basının çok sorunu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Siyasal iktidarın alkıştan çok eleştiriye ihtiyacı var. Bunu kavrayabilseler demokrasinin ne olduğunu anlayacaklar. Eleştiriyi en sağlıklı yapan bağımsız gazetecilerdir. Bizim hatalarımızı, eksiklerimizi görür. Biz de okuduğumuzda kendimize çeki düzen veririz. Sürekli alkış olduğunda hata üzerine hata devam eder ve karabasana dönüşür. Türkiye'nin bundan kurtulması lazım ve kurtulacak.'

Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecinin kim olduğuna siyasetçilerin ya da kamu görevlilerinin değil gazetecilerin karar vermesi, basın kartının rengini de yine gazetecilerin belirlemesi gerektiğini anlattı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
21
7
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emre Öztürk

aynen troller bunu yapmaya çalışacak. gaza gelinmesin.

optsyn

En son sokağa inildiğinde bu adam yargıyı, polisi, askeri derken tüm ülkeyi ele geçirdi. Bir daha sokağa inen olursa bu defa ne muhalefet kalır, ne cumhuriye... Devamını Gör

yobaz-hoplatan

Sen nasil muhalefetsin adamlar ulkenin her kurumunu ele gecirdi hala sokaga inmeyin diyor. Ulkede 10 milyondan fazla arap afganistanli var hala bi gikini cik... Devamını Gör

Öteye Giden

Çok mantıklı bir açıklama yapmış Kılıçdaroğlu. Hangi sözüne takıldın ?