Kenya Hükümeti 'Filler Yaşasın' Dedi, 100 Milyon Dolarlık Fildişini Yaktı

 > 
182PAYLAŞIM

Kenya hükümeti, fillerin, dişleri için yasa dışı olarak avlanması ve ticaretinin yapılmasına karşı, el konulan 100 milyon dolar değerindeki fildişini ateşe verdi.

Büyük memelilerin korunması için mücadele eden Devler Kulübü Zirvesi’nden sonra gerçekleşen törende, tam olarak 105 ton fildişi ve 1,5 ton da gergedan boynuzu yakıldı.

Nairobi Ulusal Parkı’nda üst üste yığınlar halinde dizilen fildişi ve boynuzların herhangi bir şekilde değil de yakılarak yok edilmesi sembolik

Gaddar, depresif ve korkutucu bir sahneyle, bu yolda katledilen on binlerce büyük memelinin vasiyetini, insanın en ilkel içgüdülerini kışkırtarak yerine getirmek…

Gerçek değer, yaşayan fillerdir, soğuk fildişleri değil

Fildişi yakılması, Kenya’nın doğal mirasını korumaya dönük ilerici ve çetin politikalarını da yansıtıyor. 

Yakma işlemi ülkenin efsanevi paleontologu, Kenya Doğalhayat Servisi (Kenya Wildlife Service–KWS) Başkanı Dr. Richard Leakey gözetiminde olacak. 

Tören uluslararası toplum için ise Kenya’nın Fil Koruma İnisiyatifi’yle (EPI) birlikte, doğal mirasını ekonomik değerlerin önüne koyduğunu ilan etmesi anlamına geliyor ve şu mesajı veriyor: Gerçek değer, yaşayan fillerdir, soğuk fildişleri değil.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir