Kenan İmirzalıoğlu'nun Programa Katılan Kadın Yarışmacıya "Mansplaining" Uyguladığı Söylendi, İnsanlar İkiye Bölündü!

1.8bPAYLAŞIM

İyice tartışılması gereken bir konu.

Öncelikle size "Mansplaining" kavramını açıklayalım daha sonra da tartışılan meseleye geleceğiz.

Erkeklerin Her Fırsatta Kadınların Daha Az Bildiğini Gösterme Amacıyla Onları Aşağılaması: Mansplaining - onedio.com
Erkeklerin Her Fırsatta Kadınların Daha Az Bildiğini Gösterme Amacıyla Onları Aşağılaması: Mansplaining - onedio.com

Mansplaining kavramını bilmeyenler için "Erkeklerin kadınlarla girilen tartışmalarda ya da sohbetlerde her zaman baskın olması, karşısındaki insandan daha çok ve doğru bildiğini ima etmesi haliyle kadının da saçmaladığını düşünmesi bunu da tavırlarına yansıtması" olarak açıklayabiliriz.

Bu açıklamayla birlikte hemen Kenan İmirzalıoğlu meselesine geliyorum. Belki görmüşsünüzdür sosyal medyada "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasına katılan bir kadının videosu dönüyor.

Videodaki Aile hukuku uzmanı yarışmacı kadının aile yapılarıyla ilgili söyledikleri eleştirilirdi -o ayrı bir tartışma konusu- fakat diğer yandan da Kenan İmirzalıoğlu'nun tavrı tartışmaya neden oldu.

Twitter'da bazı kullanıcılar Kenan İmirzalıoğlu'nun yarışmacıya "mansplaining" uyguladığını söyledi.

@MertSusur

@aslialpar

@TheWitchofOzz

Bunun yanında bu düşünceye katılmayanlar da vardı ve Twitter bu konu üzerinden ikiye bölündü.

@anilized

@likeayalcin

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıya "mansplaining" uygulamış mı? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
1913

Tüm yorumları okudum.en önemli nokta atlanmış.Mansplaining değildir.Olsaydı duramazdın :)

maca_as

Geçenlerde "Mansplaining" muhabbeti gündeme geldi, şimdi de cümle içinde kullanıyorlar sanki. Zorlamayın arkadaşlar, gerçekten Mansplaining yapan kişiler için bu galeriyi yapın biz de hak verelim. Bu mantıkla ben de şunu diyebilirim o zaman; bütün dünyadaki bilgisayarlar bozuktur, bütün networkler çökmüştür, bütün modemler çalışmaz durumdadır. Nereden mi biliyorum? Uzun zamandır pc/network saha destek hizmeti veriyorum da ondan. Meslek gereği sürekli olarak sorunlu/çalışmayan şeylerle karşılaşmamla hiç alakası yok yani. Pehh...

rizasyr

mansplaining diyenler gerçekten saçmalıyor. Kadın herşeyi en iyi ben bilirim havasında karşısında ki adama saygı dahi göstermiyor. Narsist hareketler de bulunuyor. Bunu böyle mansplaining diye yansıtmak ancak acizliktir.

pazartesi

Kenan haksız. Ailemden iki kişinin sistematik tacizine, yıllar süren fiziksel ve psikolojik şiddetine mağruz kaldım. Kanıt olmadan da kimseye birşey denemiyor, anca kan bağını inanmam, sevginin hakedilmesi gerekir diyebiliyorum. 1.5 yaşında eren vardı, annesi sevgilisine pazarlığı. Insanlar hayatlarını bilmeden kenan gibi saçmalamayın, lütfen!

oguz52

baylar bayanlar..kendinizi bosa yormayiniz..kenan'in dogup buyudugu yeri egitimini arastirirsaniz kisa yoldan olayi kavrarsiniz,,

Görüş Bildir