Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kedi Köyü Dediler Ölüm Kampı Çıktı!

-
Abone ol

Kedi Köyü Dediler Ölüm Kampı Çıktı!

Belki görmüşsünüzdür bundan yaklaşık 3 ay önce Türkiye'nin önemli gazetelerinde Antalya' da gönüllüler tarafından kurulan kedi köyüyle ilgili haberler çıkmıştı.

1. 

Haberlerin içeriği kısaca şöyle; Mandıra filozofu filminden etkilenen Mehmet ve Müjgan Orhan çifti Klasik arabalarını satarak içinde villa ve küçük kedi evlerinin, oyun alanlarının yer aldığı ''kedi köyünü'' kurdu. 

 http://www.hurriyet.com.tr/filmden-etkilenip-kedi-koyu-kurdular-40336822

2. Kedi köyünde köpekler de yaşıyordu.

Ve bu haberler sosyal medyada binlerce paylaşım ve beğeni alarak tüm Türkiye'den destek gördü . Ancak kedi köyünde bulunan hayvanlara yeterince bakılmadığı, hayvanların ve yaşam alanlarının kirli, bakımsız ve ilgiden yoksun olduğu, hayvanlara sadece hafta sonu yiyecek verildiği hafta içi kimsenin uğramadığı hayvanların açlıktan telef olduğu ve köpeklerin bazı kedileri parçalayıp yedikleri yönünde iddialar çıkmaya  başladı.

3. Canlı köpek yavrusu çöp kutusuna terk edilmiş.

Bu iddialar üzerine Antalya'da bulunan bir başka hayvan sever dernek olan Candostları koruma derneği yetkilileri 1 hafta önce boşaltılan ve başka bir araziye taşınan kedi köyünü kontrole gittiler.  Görüntüler karşısında şoka uğrayan dernek yetkilileri iddialara kanıt niteliğinde birçok fotoğraf ve video görüntüsü paylaştılar. Kedi köyüne ulaştıklarında civarda yaşayan vatandaşlarla konuşan dernek yetkilileri Mehmet Orhan'ın o gün kedi köyüne uğradığı ve bir köpeği çöpe attığını öğrendi. Çöpe baktıklarında köpeğin hala yaşıyor olduğunu fark ettiler. ve köpeği tedavi için barınağa gönderdiler.

4. Ve köpeği tedavi için barınağa gönderdiler.

Yavru köpeğin durumu ağır.

5. Dernek yetkilileri kedi köyüne ulaştıklarında gömülü 4 köpek ve 4 kedi ölüsü buldular.

6. Zabıta ekipleri ve Jandarmanın yardımıyla cesetler çıkarıldı ve otopsi için veterinere gönderildi.

7. Bölgede boğazına dolanmış bir iple ölü bulunan kedinin yanı sıra bir çok kedi iskeleti de bulundu.

8. Askoder başkanı Mehmet Orhan iddiaları yalanladı köpek ölümleri için arsa sahibini suçladı.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/kedi-koyundeki-olumler-hayvanseverleri-karsi-karsiya-getirdi-2-1736109/

9. İddialar mahkemeye taşınacak

Candostları koruma derneği topladıkları belgelerle birlikte yasal işlem başlatmak için harekete geçti. Umarız suçlular en ağır cezayı alırlar ve böyle olaylar bir daha yaşanmaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir