Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karşınızdaki İnsanı Baştan Çıkarmanıza Yardım Edecek Bir Garip Madde: Afrodizyak

-

Eğer bir yerde cinsel güç ve libidodan bahsediliyorsa, konu mutlaka afrodizyaka gelecektir.

Nedir bu afrodizyak?

Şimdi gelin, adını Yunan tanrıçası Afrodit’ten alan -ki o Afrodit, ölümlü ya da ölümsüz fark etmeden herkesin aklını başından alır- bu düz duvara tırmandırıcı şeyler bütünü hakkında konuşalım.

Cinsel gücü arttıran her türlü maddeye afrodizyak deniyor bir kere. Gıda, sıvı, koku.

Tüm afrodizyakların aynı işleve sahip ve herkesi olduğu yerde titreten tek bir bileşen olduğu fikri hatalı.

Farklı başlıklar, farklı etkiler ve hatta farklı yorumlar mevcut. Bir kişiye son derece tesirli olan bir dış etken, bir başkasına dokunmayabiliyor. Bu yüzden bu gibi dışsal afrodizyakların çoğunlukla bir çeşit plasebo etkisine sahip olduğu düşünülüyor.

Güzel bir kadının yoğun parfümünün kokusu gibi. Bu sizin libidonuzu artırabilir. Ama herkeste aynı etkiyi yaratmak zorunda değil.

Tabii ki afrodizyak sınıfına sokulabilecek genel geçer maddeler de mevcut.

Testesteron, Bremelanotit, Melotan, Krosin gibi hormonlar ve bileşenler yapısal olarak libidoyu arttırıcı işlevler yüklenmiş durumdalar. Her biri farklı yöntemlerle beynin belirli bölgelerine etkide bulunarak libidoyu yukarıya çekiyor.

Ya onları geçsen de şu yemelik içmelik afrodizyaklardan birkaç bir şey çıtlatsan, biz de yolumuzu bulsak, keyifle dolsak diyenleri aslında çok şaşırtıcı cevaplar beklemiyor aslında.

Heyecanlandı...

Klasiklerden başlayabiliriz. Mesir macunu (içinde 41 çeşit baharat var, hiçbir yere çarpmasa o taraflara çarpar), fındık, ceviz, bal…

Bunların afrodizyak olduğu söylenebilir. Hatta fındığın bir dönem sırf bu işleviyle her türlü medyada günler boyunca pazarlandığını unutmayın.

Bir de New York Times’ın hazırladığı afrodizyak listesine göz atalım...

Burada da midye, acı biber, avokado, çikolata, muz, kahve, karpuz, arugula, zeytinyağı gibi gıdalar yer almış. Her birinin farklı dayanakları ve araştırma sonuçları mevcut tabii.

Sözgelimi midye, cinsel hormonları tetikleyen amino asitlere ve civaya sahip.

Acı biber endorfin salgılatıyor, avokado E vitamini deposu ve enerjinizi arşa gönderiyor, çikolata dayıyor dopamini…

Muhabbetimiz bu seviyeye geldiğine göre, eminim ki samimi soruları kafanızma şekillendirmeye başladınız.

“Bizim bir arkadaşın dayısı söylemiş, dana billuru makineye çeviriyormuş insanı. Ben de bir belgeselde gördüm, gergedan boynuzu da bir acayip yapıyormuş” gibi muhabbetler işte...

Tam olarak yukarıda bahsedilen biçimde, cinsel gücümüze etki eden yalnızca bir etmen yok.

Kendimizi iyi hissetmemiz, enerji dolu olmamız, güzel ve değer verdiğimiz şeyleri hatırlatmamız gibi farklı etmenler hararet yapmanıza sebep olabiliyor.

Yani bahsettiğiniz maddele ne etki yapar bilemeyiz ama, sizi iyi hissettirecekse işe yarayacaktır.

Yine de hayvanları rahat bırakmaya çalışın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nohuman

"Yine de hayvanları rahat bırakmaya çalışın" hahahahahh

cihat-koc2

Çıldırrrrrrr :D:D:A:Sd.asdasıwqhohdşlak D:D:D

Gizli Kullanıcı

hadi benden size bir güzellik olsun madem açıklıyorum erkek arkadaslara söylüyorum;sevgilinize acı biber yedirin karabiber de olur acı ve baharatlar yani etkisini görürsünüz mutlaka ama tabi bu sevgiliniz olduktan sonraki kısım, sevgili edinme konusunda afrodizyak dediğimiz sey zaten karsı cinsin hoslandığı sey bunu da bilmek mümkün değil kisiden kisiye değisir

birinci-tekil-birey

80 lerin sonu 90 ların başında önce först klas, arkasından kapitol bir de müteakiben blek mecik parfümleri çıktıydı. Sürüp sürüp çıkardık gari... hayaller tüm kızları çekmekti... boş tabi :)

hope

İnternetten kadınlara karşı afrodizyak etkili parfüm almıştım ama kadınlardan çok erkekler bakmıştı amk.

Başlıklar

ÇikolataYunanistan
Görüş Bildir