Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karşınıza Kesinlikle Çıkmış 8 Memur Tipi

15PAYLAŞIM

"Bir saniye..."

"Bi' saniye bekleyin, şu işlemi bitirip sizinle ilgilenicem" diyen ama aslında envai çeşit oyunda rekor kırmaya çalışan memur tipi...

"Ben iş yapmak istiyorum ama otomasyon bozuk"...

O sistem bir türlü toparlayamaz ki vatandaşa yardım etsin!

Ah bürokrasi aah...

"Ayşe hanım sizin işinizi halleder". Aslında söyleyemediği şey şudur : Ben de aynı işi yapıyorum ama O'ndan daha eskiyim burada, O halletsin"

Güler yüzlü hizmet...

Tabi ki yok böyle bir şey. Varsa da memuriyetin ilk günlerinde vardır, ona da siz denk gelmezsiniz...

Maaş

"Aldığım iki kuruş maaş" dertlenmesini en ustaca yapan memur, bu sözü kendince haklı bulup iş yavaşlatır...

Bugün dünya kadar iş yapmış tip

Aslında mesai başlayalı beş dakika olmuştur ve sanki onbeş yıldır kesintisiz o koltukta iş yapıyormuş tavrındaki memur. Hep sinirlidirler. Onları görünce "iyi ki kanalizasyondan ağzımla su çekme işine girmişim de memur olmamışım, nasıl zor bir iş bu böyle" dersiniz...

"Rüşvet mi? O ne ki?"

Maaşına ek gelir gözüyle bakarlar. Ama bir gün de çıkıp ben rüşvet yerim demezler. En tehlikelileri de rüşvet versen kızan, vermesen daha çok kızan tipleridir.

Santral görevlisi memur

"Alo" diye açılan telefon "aşsfınklf'a aktarıyorum" diye biter ve genelde iğrenç müziklerle bilmem kim hanım/bey e bağlanmak için beklenir.

Aslında olan...

Bu kötü memurların hiçbiri bizim karşımıza çıkmamıştır. Hepsi efsanedir, çünkü memurlar iyi insanlardır. Nereden mi biliyorum? Ben de memurum :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir