Karlı Yolları Aşıp Köylerdeki Öğrencileri Tiyatro ile Buluşturuyorlar: 'Çocuk Gülerse Dünya Güler'

 > -

Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından oluşturulan tiyatro ekibi, karlı yolları aşarak ulaştıkları kırsal mahallelerde çocukları tiyatroyla buluşturuyor. İlk kez tiyatro ile buluşan öğrencilerin gözlerinin içi gülüyor. Çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyor...

Kırsal mahallelerde sosyal aktivitelerden mahrum kalan çocuklar için çalışma başlatan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocukları eğlendirmek ve tiyatro ile buluşturmak için ekip kurdu.

Hacivat ve Karagöz kostümleri ile karlı yolları aşarak en ücra mahallelere giden ekip, okullarda sergiledikleri oyunlar ile çocuklara "mutluluk" götürüyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü personeli Edanur Arvas, sosyal belediyeciliğin yanında gönül belediyeciliği yaptıklarını söyledi.

Arvas, yaklaşık iki aydır kırsal mahallelerdeki çocuklara ulaşmaya çalıştıklarını anlattı.

Arvas, "Şimdiye kadar 20 okulda yaklaşık 2 bin öğrencimizle bir araya geldik. Amacımız çocukların gönüllerine ulaşabilmek. Çocuklara getirdiğimiz enerjiyle, onların yüzündeki tebessümle bizim de hayat enerjimiz artıyor." dedi.

Çocuklara küçük hediyeler de dağıttıklarını söyleyen Arvas, "Daha önce hiç tiyatroyla buluşmamış çocukların mutluluğuna mutluluk kattık. Amacımız çocukları güldürmek çünkü inanıyoruz ki çocuk gülerse dünya güler." diye konuştu.

Çocukların çok mutlu olduğunu belirten Parlak, "Bu imkanla çocuklarımızın yüzü güldü. Bu hepimizi çok memnun etti." ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir