Kardeşi Tarafından Öldürülen Melek Aslan, Babası İçin Not Bırakmış: 'Başıma Bir Şey Gelirse Onu Çok Sevdiğimi Söyleyin'

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Diyarbakır'da, eski sevgilisi Orhan Vatansever'in azmettirmesi sonucu kardeşi Mustafa Aslan tarafından 'namus meselesi' diye öldürülen Melek Aslan'ın babası için yazdığı not ortaya çıktı: "Eğer başıma bir şey gelirse babama onu çok sevdiğimi söyleyin. Çünkü ben hiç babama 'seni seviyorum' demedim"  

Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunu 24 yaşındaki Melek Aslan,  geçtiğimiz çarşamba günü Diyarbakır'da 21 yaşındaki kardeşi Mustafa Aslan tarafından başından ve göğsünden silahla vurularak öldürülmüştü.

Cinayeti Melek Aslan'ın eski sevgilisi Orhan Vatansever'in azmettirdiği ortaya çıkmış, Vatansever yakalanarak gözaltına alınmıştı. 👇

Eski Sevgilisi Azmettirdi, Kardeşi Öldürdü: Adım Adım Melek Aslan Cinayeti - onedio.com
Eski Sevgilisi Azmettirdi, Kardeşi Öldürdü: Adım Adım Melek Aslan Cinayeti - onedio.com

Katil Mustafa Aslan ifadesinde, Orhan Vatansever'in kendisine "Ablan kötü yola düştü, gereğini yapın" şeklinde mesajlar atarak tahrik ettiğini söylemişti.

Kardeşiyle buluşmaya gittiği anların görüntüleri çıktı

Melek Aslan'ın ölümüyle ilgili soruşturma sürerken, kardeşiyle buluşmaya gittiği gün kaldığı aparttan çıktığı görüntülere DHA ulaştı. 

Apartın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Melek'in saat 11.21'de elindeki kitaplarla yurttan ayrılarak, yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulunan Sanat Sokağı'na, kendisini öldüren kardeşiyle buluşmaya gittiği anlar yer aldı.

"Başıma bir şey gelirse babama onu çok sevdiğimi söyleyin"

Melek'in kaldığı apartın yetkilisi L.B., olayın ardından odasında yapılan aramada, genç kızın babasına yazdığı notu bulduklarını söyledi. 

L.B., 

"Olayın ardından ablası ve eniştesi Melek'in odasını toplarken bir not buldu. Notu ablası okudu. Notta, 'Eğer başıma bir şey gelirse babama onu çok sevdiğimi söyleyin. Çünkü ben hiç babama 'seni seviyorum' demedim' yazıyordu. Ablası notu okuyunca çok ağladı. Biz de çok etkilendik. Babasıyla problemleri vardı. Melek, başına bir şey geleceğini hissetmişti, bundan dolayı bu notu yazmış. Eski sevgilisi Orhan Vatansever'in başına bir şey getireceğini düşünüyordu. Aparttan gizlene gizlene çıkıyordu. Babasıyla yaşadığı problem, bildiğim kadarıyla Orhan; Melek'in babasını arayıp kötü şeyler söylemiş. Babası da 'Melek artık beni ilgilendirmiyor' demişti. Bayramda Adıyaman'a gitmek istemişti ama babası onu kabul etmediği için Melek çok ağlamıştı. Babasından bir yarasının olduğu belliydi" dedi.

"Eski sevgilisi son 1 aydır sürekli kapıda bekliyordu"

Melek'in yaklaşık 1,5 yıldır yurtta kaldığını söyleyen L.B., eski sevgilisi Orhan Vatansever'in genç kızı sürekli rahatsız ettiğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Melek, çok iyi bir insandı. İnsanlara yardım etmeyi seviyordu. Kendisiyle hiçbir problem yaşamadık. Eski sevgilisi son 1 aydır apartın kapısında sürekli bekliyordu. Bu çevrede Melek'i sürekli takip ediyordu. Defalarca buraya da geldi. Melek ile ilgili bilgiler soruyordu. Biz hiç bir şekilde bilgi vermeyiz. Melek, eski sevgilisi onu rahatsız ettiği zaman bana anlatıyordu. Babasıyla problemi olduğunu, babasının onu istemediğini söylüyordu. Bayramda evine gitmek istemişti ama ailesi onu istemedi. Bundan dolayı sürekli ağlıyordu. Orhan Vatansever, son dönemlerde bana, Melek'in arkadaş ve ailesine sürekli mesajlar atıyordu. Bana, sürekli 'Melek hanım çıktı mı, sizde mi' ve tehdit içeren mesajlar atıyordu. En son 1 ay önce masaj atmıştı. Sadece bize değil çevredeki birçok iş yerine Melek'i soruyordu. Melek'te parasının olduğunu söylüyordu. Ama Melek'in anlattığına göre öyle bir durum yoktu. Melek, bana mesajları da gösteriyordu. Aslında ona para veren kişi Melek'tir. Orhan Vatansever, Melek'i çok rahatsız ediyordu. Melek'in üzerinde çok ciddi psikolojik baskısı vardı. Çok iyi bir insandı. Hepimiz çok üzüldük. Melek yakın bir zamanda aparttan çıkış yapacağını söylemişti. Olaydan 1 gün önce gece valizini toplamış, İstanbul'a ablasının yanına gideceğini söylemişti."

"Gizlenmek için şapka ve gözlük takıyordu"

Melek'in, eski sevgilisi Orhan Vatansever'in korkusundan aparttan ayrılırken kendisini gizlemek için şapka ve gözlük taktığını da anlatan L.B., 

"Melek, Orhan Vatansever ile görüşmek istemiyordu. Orhan, Melek'in arkadaşlarına ulaşıp, onun hakkında kötü şeyler diyordu. Bana da defalarca söyledi. Orhan'dan ayrıldıktan sonra kendisine yeni bir düzen kurmak istiyordu. Melek'i sevdiğini söylüyordu ama bence sevmiyordu. Takıntı hale getirmişti. Melek, Orhan hakkında alınan uzaklaştırma kararını bana göstermişti. Melek, son zamanlarda yurtta ayrıldığında kendisini gizlemek için şapka ve gözlük takıyordu. Orhan'ın eski sevgilileriyle olan davalarını Melek bana anlattı. Orhan'ın para ihtiyacı olduğu için Melek'e gönderdiği mesajlar var. Melek, bu mesajları bana gösterdi" dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir