Eski Sevgilisi Azmettirdi, Kardeşi Öldürdü: Adım Adım Melek Aslan Cinayeti

 > 
3PAYLAŞIM

Erkek kardeşi tarafından ‘namus meselesi’ denilerek öldürülen Melek Aslan cinayetinin altından gerçek bir dram çıktı. 

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nü bitiren Melek Aslan’ın (24) Adıyaman’da yaşayan ailesiyle arası öğrenciliği döneminde açıldı. 

Kendi ifadesine göre ailesi okula gitmesini istemiyor, babası da evlenmesini istiyordu. Bu yüzden evden ayrılmıştı. Ailesi tarafından ölümle tehdit edildi. Ailesine karşı koruma kararı aldırdı. Üç yıldır görüşmüyorlardı. 

Eski sevgilisi Orhan Vatansever ile de arası iyi değildi. Ayrılmışlardı ancak Vatansever sürekli tehdit ediyordu.

"Kötü yola düştü, gereğini yapın" mesajları

Melek en son 17 Eylül’de Vatansever’e karşı koruma kararı aldırdı. Bu süreçte ailesinin baskıları da devam ediyordu. Çünkü Orhan Vatansever, Melek’in ailesine ulaşıp “Kötü yola düştü, gereğini yapın” diyerek onları tahrik etmeye başlamıştı. 

Melek ile Sakarya’da uzun süre birlikte yaşadığını, sonra Almanya’ya gittiğini ve oradan da Melek’e sürekli para gönderdiğini iddia ediyor, bu paraları geri istiyordu. Melek’in ailesinin yaşadığı ilçenin Facebook sayfasında da Melek’in fotoğraflarını paylaşıp uygunsuz yorumlar yaptı. 

Melek’in marangozluk yapan kardeşi Mustafa Aslan ise silahını alarak Diyarbakır’a gitti.

Orhan Vatansever onu Diyarbakır’a çağırmış yolda da Melek’in adresini vermişti. 👇

Kardeşi Tarafından Öldürülen Melek Aslan'ın Adresini Eski Sevgilisi Vermiş - onedio.com
Kardeşi Tarafından Öldürülen Melek Aslan'ın Adresini Eski Sevgilisi Vermiş - onedio.com

Katil kardeş: Çok pişmanım

Mustafa Aslan

Mustafa Aslan, Diyarbakır’a gittiğinde Vatansever’i bulamadı çünkü o, Diyarbakır’a hiç gelmemişti. Mesajları ve fotoğrafları Almanya’dan atıyordu. 

Adrese giden kardeş, evden çıkan ablasını takip etti. Sonrasında yaşananları ifadesinde şöyle anlattı: 

“Korkma, sadece konuşacağız, dedim. Önce kabul etmedi. Sonra ben ağlayınca bana üzülüp konuşmayı kabul etti. Yürürken konuşmaya başladık. Beni tersledi. Arkadaşım Furkan biz tartışırken olumsuz bir şeyler olabilir diye polise haber vermiş. O sırada polislerin geldiğini gördüm. Ablamı zorla götürmek istiyordum. Polisleri görünce şoka girdim. Duvarın üzerinde ayağa kalktım. Ablam halen oturuyordu. Silah çıkarıp ablama ateş ettim. Polislerin müdahale etmesi imkânsızdı. Silahı kullanmayacağımı düşündüğüm için silaha hiç bakmadan almıştım. Meğer silah dolu ve mermi namludaymış. Tetiği çektiğim anda silah patladı. Çok pişmanım.”

"Sürekli ablamın fotoğraflarını bana atıyordu"

Mustafa Aslan ifadesinde şöyle devam etti: 

“Orhan Vatansever adlı kişi üç ay önce telefonuma mesaj attı. ‘Beni tanımıyorsun ama ben seni tanıyorum. Melek’in erkek arkadaşıyım’ dedi. Üç ay boyunca farklı zamanlarda ‘Melek ile birlikteyiz, Sakarya’da aynı evde kaldık. O sıra ben Almanya’ya gittim. Kardeşine Sakarya’da apart kiraladım. Almanya’dan da para gönderdim. Ablan ile vakit geçiriyorduk. Sonra Diyarbakır’a gitmiş. Öğrendiğime göre kötü yola düşmüş. Evli erkeklerle yaşıyormuş ya gereğini yaparsanız ya da ben gerekeni yapacağım’ şeklinde mesajlar attı. ‘Sizin hepinizi rezil edeceğim’ dedi. Numarasını engelledim. Farklı numaradan sürekli ablamın fotoğraflarını bana atıyor, beni tahrik ediyordu. En son ablamın fotoğrafını olumsuz yorumlarla ilçemizin Facebook sayfasında paylaştı. Böylece herkes öğrenmiş oldu. Babam ile ablama ‘Evine dön, arkandayız’ diye mesaj attık. Ablam olumsuz cevap verdi. Ablam normalde kapalı birisiydi. Ablamı açık görmem ve üç yıldır eve gelmemiş olmasından dolayı Orhan’ın yorumlarına inandım.”

"Ailem beni öldürecek"

Melek Aslan, 23 Temmuz 2017’de polise başvurarak “can güvenliği olmadığını” söylemiş ve ailesinden şu ifadelerle şikâyetçi olmuş: 

“Ailem benim okumama karşı çıkıyor. Babam beni evlendirmek isteğini ve atanamazsam bana çok kötü şeyler yapacağını söyledi. Ben de karşı çıktım ve evden ayrıldım. Evden ayrıldıktan sonra iki ablam ve babam beni telefon ile tehdit etti. Attıkları mesajlarda beni öldüreceklerini söylüyorlar. Kardeşlerim Mustafa ve Hakan Aslan hakkında uzaklaştırma kararı ve koruma kararı istiyorum. Can güvenliğim yoktur.”

Şikâyetçi olduğu ailesiyle 2018’de uzlaşınca koruma tedbiri kaldırılmış, soruşturma da takipsizlikle sonuçlanmış.

Azmettirici eski sevgili, sosyal medya hesaplarını kapatıp kayıplara karıştı

Orhan Vatansever’in Türk vatandaşlığının yanı sıra Alman ve Bulgar vatandaşlığının da bulunduğu, 3 ayrı kimlik taşıdığı öğrenildi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Orhan Vatansever, sosyal medya hesaplarını kapatıp ortadan kayboldu.

Orhan Vatansever, Sakarya’da yakalanıp gözaltına alındı

DHA'nın son dakika haberine göre Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bir evde gözaltına alınan Orhan Vatansever, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul’a sevk edildi. Burada Diyarbakır’dan gelen polis ekiplerine teslim edilen Orhan Vatansever, uçakla Diyarbakır’a gönderildi.

Ayrıca 👇

Kardeşi Tarafından Öldürülen Melek'in Arkadaşı: 'Kardeşini Yere Göğe Sığdıramıyordu' - onedio.com
Kardeşi Tarafından Öldürülen Melek'in Arkadaşı: 'Kardeşini Yere Göğe Sığdıramıyordu' - onedio.com
Kardeşi Tarafından Katledilmişti: Melek Arslan'ın Cenazesini Ailesi Almadı, Yakınları Tarafından Defnedildi - onedio.com
Kardeşi Tarafından Katledilmişti: Melek Arslan'ın Cenazesini Ailesi Almadı, Yakınları Tarafından Defnedildi - onedio.com
Hani Bir Kişi Daha Eksilmeyecektik... Melek Aslan'ın Kardeşi Tarafından Katledilişi Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
Hani Bir Kişi Daha Eksilmeyecektik... Melek Aslan'ın Kardeşi Tarafından Katledilişi Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir