Kapanan Hayvanat Bahçesinde Ölüme Terk Edilen Dostlarımız Çaresizce Kurtarılmayı Bekliyor!

342PAYLAŞIM

Terk edilmiş bir hayvanat bahçesinde çaresizce bekleyen hayvanların yürekleri burkan fotoğrafları gün yüzüne çıktı. Detayları sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/animals-sho...

Endişeli aktivistler aralarında kaplanlar, ayılar ve maymunların da bulunduğu dostların İspanya'daki bu hayvanat bahçesi Prudencio Navarro'dan kurtarılmazlar ise ölebileceklerini söylediler.

Hayvanat bahçesi insanların şikayetleri ve sayısız ölümler nedeniyle iki ay önce kapatıldı. Kapatılmasının ardından Ayamonte'deki yetkililer hayvanların yeniden bir yere yerleştirilmesi konusundaki teklifleri görmezden gelmekle ve güzeller güzeli bu canları kaderlerine terk etmekle suçlandılar.

Şimdilerde ortaya çıkan bu fotoğraflar ise hayvanların korunması konusunda endişe duyanların en büyük korkularının gerçek olduğunu gösterdi.

Ayılar, bir kaplan, dört babun ve birçok hayvan bu bakımsız yerde bir başlarına bırakıldılar. 

The Proyecto Gran Simio yani büyük insansı maymunlarla ilgili projenin yetkililer, hayvanat bahçesi patronlarını harekete geçme konusunda başarısız olmakla eleştirdiler. Güvenlik zafiyetinin hayvanların kaçmasına neden olabileceğini söylediler. Sözcü Pedro Terrados konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

"Hayvanat bahçesi karmaşık bir terk edilmişlik durumunda. Hayvanlar veterinersiz ve depresif haldeler. Parmaklıkların içerisinde cılız bir su akıntısı var ama enfeksiyon riski de oldukça yüksek. Ayrıca bu su akıntısı sineklere yuva olarak hastalık da yayabilir. Birçok hayvan psikolojik olarak gerçekten kötü durumda."

Terrados yaptığı açıklamaların ardından hayvanları besleyen biri varsa bile kim olduğunun belli olmadığını ve hayvanların ölmelerinden endişe edildiğini ekledi.

"Kim besliyor ki onları? Nasıl? Ve neyle? Her bir türe kaç vitamin veriliyor? Verilip verilmediğini kim kontrol ediyor? Kimse. Hiçbir şey bilmiyoruz. Öte yandan ciddi bir güvenlik sorunu var. Medyada ortaya çıkana kadar insanlar orayı ziyaret etmeye devam edebildiler. Şimdi ise hayvanlar ölmeden, ciddi kazalar yaşanmadan veya herhangi biri bulunduğu yerden kaçmadan belediye meclisini harekete geçme konusunda zorluyorlar. Hayvanat bahçesinin içinde kaderlerine terk edilen hayvanların vahşi hayvanlar için hazırlanan barınaklara götürülmesi gerekiyor."

"İspanya'da terk edilmiş hayvanların kurtarma merkezlerine yerleştirilmesi ve sirklerin hayvanları kullanmaktan vazgeçmesi için savaş veriyoruz."

"Tür olarak tutuldukları yerde sıkılarak, solarak ve yalnızca insanları eğlendirmek için kullanılarak özlerini kaybetmek zorunda kalan hayvanları ziyaret etmek hiç etik değil. Hayvanat bahçesinin kafesleri, hayvanların ölümüyle boşaltılıyor. Ama sonsuza kadar kapatılmalı ve bu hayvanlar insanların eğlencesi için ticari amaçla kullanılmamalı."

Umarız en kısa sürede bu güzellikler yaşadıkları bu travmayı unutacakları bir bölgede mutlu olurlar. 🙏🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

Lanet olsun!

rivaille

kaplanları kurtarın amk nesilleri zaten tehlikede nasıl bu kadar düşüncesiz olabilirler

semasamur

Önce onları bir yere kapatıp sonra ölüme terk etmek valla helal olsun👏

Görüş Bildir