Kanser Hastası Olan Arkadaşı Kendini Yalnız Hissetmesin Diye Saçlarını Kısacık Kestiren ve Yardım Toplayan Güzel Yürekli Çocuk!

186PAYLAŞIM

6 yaşındaki Lulu DeVries ve Oisín Ruskin okulun ilk günü tanıştılar ve kısa sürede çok yakın arkadaş oldular. Birkaç ay sonra Lulu'ya,  çoçukluk çağında görülen otonom sinir sistemi tümörü olan nöroblastom teşhisi kondu. Daha sonra en yakın arkadaşı Oisin, Lulu için kocaman kalbi ile güzel bir şey yaptı. Detaylar için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/03/18/six-year-...

Lulu, küçük kalbiyle birçok kemoterapi, ameliyat, kök hücre kültürü, radyoterapi ve immunoterapi atlattı.

Ebeveynleri Rob ve Claire, kızlarının iyileşme şansını artırmak için Amerika'da bir tedavi buldular ve tedavi masrafları için bir fon kurdular.

Oisín, en yakın arkadaşının hasta olduğunu duyduğu zaman ne yapabileceğini düşündü ve Lulu için kurulan fona yardım olması için saçlarını kesmek istedi.

Lulu, tedaviler nedeni ile saçlarını kaybetmişti, Oisín ise Lulu'nun eline bir makas verdi ve saçlarını kesmesini istedi. Saçları kesildikten sonra Lulu'ya bakarak "Şimdi sana benziyorum." dedi.

Lulu'nun Amerika'daki tedavi masrafları 162 bin pound tutarken, Oisin arkadaşı için 100 pound biriktirmeye söz verdi ve sonunda 2,800 pound biriktirdi.

Oisin'in annesi Jo bu konuda şunları söylüyor: "Onunla gurur duyuyorum. Hastalığın adını biliyor ve burada Lulu'nun ihtiyacı olan tedavinin olmadığını da biliyor. Babası ile bağış toplama konusundaki fikirlerimi konuşurken, Oisin kulak misafiri olmuş ve gelip ne yapacağımızı sordu. İlk başta biraz şüpheli bir durum olduğu için 100 pound hedefini koymuştuk ama Oistin 2 bin pound olmasını istedi." Oğullarının saç kesimi için bir gün belirlediler ve kuaför ayarladılar ama Oisin, saçlarını Lulu'nun kesmesini istediğini söyledi.

Lulu'nun ailesi, kızlarının sürekli yorgun olduğunu, okulda uyuyakaldığını ve eve yürürken bile çok fazla yorulduğunu fark edince doktora götürdüler.

Doktorlar bacakları, kalçası için emar istediler ve sonuçlarına bakarken böbreğinin olduğu yerde gölgeli bir alan gördüler. Gördükleri şey greyfurt büyüklüğünde bir tümördü.

Lulu, Temmuz ayında 8 saat süren bir operasyon geçirdi ve tümörün %95'lik kısmı alındı. Fakat doktorlar aileyi %50 tekrarlama ihtimali olduğu konusunda uyardı.

Babası ise kızı hakkında "Lulu o kadar cesur ki, bizim küçük kahramanımız oldu. Kızımızın hayatını kurtarmak ve tekrarlamasını engellemek için her şeyi yapacağız." diyor. 

Oisin ve Lulu'yu bu kadar cesur ve büyük yüreklere sahip oldukları için ayakta alkışlıyoruz, umarız Lulu bir daha aynı şeyleri yaşamaz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir