Kanadalı Siyasetçiden Sıra Dışı Yöntem: Erkeklerin Daha Fazla Konuştuğunu Kaşkol Örerek İspatladı

 > 
67PAYLAŞIM

Kanada'nın Montreal kentinin belediye meclis üyesi Sue Montgomery, oturumlarda erkeklerin kadınların daha fazla konuştuğunu ilginç bir yöntemle ispatladı. Montgomery, erkekler konuştuğunda kırmızı kadınlar konuştuğunda yeşil ip kullanıyor.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Montreal Gazette'e göre ilk oturumda Montgomery 38 santim kaşkol ördü. Kaşkolun yüzde 80'i kırmızı.

Kaşkolu açık artırmada satıp kadınlara yardım kuruluşlarına bağış yapacak

Montgomery, Noel'e kadar kaşkolunu örmeye devam edecek. Her ay Twitter'da kaşkolun fotoğrafını paylaşacak olan Montgomery, örgüsünü daha sonra açık artırmayla satacağını ve gelirini kadınlara yardım kuruluşuna bağışlayacağını söyledi.

Aynı zamanda Côte-des-Neiges-Notre-Dame-de-Grace ilçesinin belediye başkanı olan Mongomery, örgü yapmayı Almanya'da öğrenciyken öğrendiğini, bir şeyler örmenin konsantrasyonunu artırdığını, konuşulanları daha iyi anlayabildiğini söylüyor.

Montgomery, Montreal Belediyesi'nin son aylık oturumuna şişleri ve kırmızı yeşil yumaklarıyla geldi.

"Kadınlar söyleyeceklerini verilen süre içinde toparlıyor"

Montgomery, "Konuşmalar Fransızca yapılıyor. Fransızca ana dilim değil. Bu yüzden daha fazla konsantre olmam gerekiyor" dedi.

Bir kadının treni her gecikince örgü ördüğü haberinden ilham aldığını söyleyen Montgomery, "Ben de erkekler konuşmaya başlayınca örmeye karar verdim. Erkekler çok uzun konuşuyor. Kadınlarsa söyleyeceklerini verilen süre içinde toparlıyor" diye konuştu.

Montgomery'nin Twitter'da kaşkolun fotoğrafını paylaştığı mesajı 21 binden daha fazla kez beğenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir