Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanada Soğuğunda Dışarıda Uyuyakalan Kadının Başına Gelen İbretlik Olay

 > -

Eğer Kanada soğuğunda, dışarıda uyuyakalırsanız başınıza ya da ellerinize ne gelir öğrenmek ister misiniz? Cevabı içerikte..

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/javiermoreno/you...

Olayı yaşayan kişi ortadaki hanımefendi, Emma Quirk. Kendisi Alberta, Kanada'da yaşayan bir Avustralyalı.

Emma gezmeyi çok seven biri.. Birkaç hafta önce de, erkek arkadaşının büyüdüğü yer olan Kanada'da yer alan Saskatchewan'a gitmişti.

Saskatchewan, harika doğasıyla olduğu kadar sert geçen kışlarıyla da ünlü..

Emma, kafasını dağıtmak için içeceği bir akşam, arkadaşlarının yanından ayrılıyor. Yanına ne telefon alıyor, ne para.

Kanada soğuğunun ortasında eve dönmeye çalışırken hipotermia, yani beden ısısının düşmesinin bir belirtisi olarak yorgun hissediyor ve dışarıda öylece uyuyakalıyor.

Emma'yı yolda gören insanlar, onu alıp doğruca hastaneye götürüyorlar. Bu fotoğraf, Emma bulunduktan 20 dakika sonra çekilmiş. Elleri donma etkilerini göstermeye başlamış bile.

Sonrasında birkaç gün, kendince çok 'cool' olarak nitelendirdiği hemşire ve doktorlarla hastanede kalıyor Emma. Hatta onu tedavi eden doktorun adının bile Freezin (Dondurucu) olduğunu söylüyor.

Doktoru Emma'ya, parmaklarının giderek şişeceğini ve doğru zamanı geldiğinde patlatılması gerektiğini anlatmış.

İçki mağazasında çalışan Emma Quirk, soğuktan donmuş parmaklarının verdiği acıyı anlatıyor:

" O kadar çok acıyordu ki, uyuyamıyordum.. İlaç tedavisiyse daha da bitiriyordu beni. Parmaklarımın yok olacağı düşüncesiyse gözümün önünden hiç gitmedi. O an beynim durdu adeta."

Emma'nın parmaklarının ulaştığı en büyük boyut..

Doktoru, Emma'ya şişliklerinin üçüncü ve dördüncü derece soğuk donmasından kaynaklandığını söyledi Emma'ya.

İyileşme süreci de zorlu geçmiş Emma için. Ama ona pozitif hava katan şeylerin küçük şeyler olduğunu vurguluyor.

"İyileşme sürecinde böyle anlar bana içinde bulunduğum kötü durumu unutturdu diyebilirim. Mesela erkek arkadaşıma saçlarımı nasıl taraması gerektiğini gösterirken ya da makyajımı ona yaptırırken. Sanırım beni iyi yapan şey, böyle güzel şeylere sıkı sıkıya odaklanmam oldu."

Emma, ellerinin giderek iyileştiğini de söylüyor. Artık parmaklarını hissedebiliyor, yavaşça kontrol edebiliyormuş.

Parmaklarını kaybetmediği için sevinen Emma, bu süreçte yanında olan medikal profesyonellere de teşekkürlerini iletiyor.

Emma, en berbat durumlarda bile hayata bağlı kalmasını sağlayan küçük ama çok etkili bir felsefesinden bahsediyor:

"Çok basit.. Sizi mutlu eden şeyleri bulmaya odaklanın.. Özellikle her şeyin berbat gittiğini düşündüğünüz zamanlarda.."

Keşke bizi mutlu eden şeyleri bulmak o kadar basit olsa Emma.. Ama deneyeceğiz.. Emma'ya da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bence burada iyi olmuş falan demeyin.Kimse başına ne geleceğini bilemez.Kim der yani,ben içeceğim de soğuktan uykum gelecek uyuyacağım,parmaklarım da şişecek.Emin misiniz gerçekten? Evet yanına telefon almamış olması iyi sonuçlar doğurmamış ama belki şarjı yoktu.Ağaca takıp şarj edecek hali yok ya.

nimesay

şaka gibi...

aylinmars6277

Motive olmasa bile iyileşecekti

demir-zeynep-gulsen-zeynep

Para olmadan nasıl içki alıyor bu emma

hilarity

Arkadaslarinin yaninda ictikten sonra olmus olabilir

hyt_germonatta

kiz hep pozitiv dusunuyor.isde bu onun hayyatan sogutmaya izin vermiyor.harika bir duygu.:D allah hic kimsenin basina getirmisein o olayi

Görüş Bildir